Serenina smutná první noční, diváci odešli. Roger se vrátil a polská senzace létala

Roger Federer po šestnácti měsících na grandslamovém turnaji. Serena Williamsová na první night session historie. Podívejte se na fotky.
Druhý den grandslamového Roland Garros přinesl šok. Naomi Ósakaová, světová dvojka, se po kritické reakci na svůj bojkot tiskových konferencí rozhodla raději odstoupit z turnaje. Odhalila, že trpí depresemi a sociální úzkostí.
Roger Federer je zpět. Švýcarský šampion, který za pár měsíců oslaví 40. narozeniny, nastoupil na grandslamovém podniku po dlouhých šestnácti měsících. A svůj comeback si pořádně užil.
Šwiateková si věří. Favorizovaná polská teenagerka v den, kdy přestala být teenagerkou, udělala první krok k obhajobě loňského senzačního titulu.
Zpět k Rogerovi. Švýcarský velikán a dvacetinásobný šampion z podniků velké čtyřky pobavil diváky mimo jiné i tímhle tweenerem.
Foto: Reuters
Sport Reuters Sport, Reuters
1. 6. 2021 9:41
French Open v Paříži pokračovalo dalšími zápasy prvního kola. Do hry se dostali Roger Federer, obhájkyně titulu Iga Šwiateková či při první night session v historii turnaje Serena Williamsová. Podívejte se na fotografie.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Vesmírný teleskop Jamese Webba dnes dosáhl své konečné pozice zhruba 1,5 milionů kilometrů od Země

Na twitteru to napsal americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA). Dosud největší a nejvýkonnější zařízení svého druhu do kosmu vynesla raketa na konci loňského prosince, fungovat začne asi za čtyři měsíce.

Teleskop se na svou pozici dostal pomocí trysek při operaci, která trvala zhruba pět minut. Inženýři ze zemského střediska v americkém Baltimoru je aktivovali ve 20:00 SEČ, napsala agentura AFP.

Sedmitunové zařízení bude pozorovat vesmír z takzvaného druhého Lagrangeova bodu (L2), kde se vyvažují gravitační síly Země a Slunce. Díky tomu může teleskop udržovat stabilní pozici a zároveň je dostatečně daleko od Slunce na to, aby dokázal zachytit velice slabé infračervené záření, které dorazí na jeho zrcadla z prvních hvězd a galaxií, jež vznikaly před 13,5 miliardami let.

První pozorování se od zařízení, které je nyní od Země zhruba čtyřikrát dál než Měsíc, očekávají letos v červnu. Předcházet jim bude nastavení zrcadel a ochlazení detektorů infračerveného záření.

Další zprávy