Krejčíková se Siniakovou si expresně zajistily semifinále Turnaje mistryň

Aktualizováno 3. 11. 2022 6:52
Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková porazily ve druhém utkání na Turnaji mistryň čínský pár Sü I-fan, Jang Čao-süan dvakrát 6:3 a zajistily si v předstihu postup do semifinále.
Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková na Turnaji mistryň 2022
Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková na Turnaji mistryň 2022 | Foto: ČTK

Turnajové jedničky a obhájkyně loňského triumfu neztratily v americkém Fort Worth zatím ani set a mají jistotu účasti ve vyřazovacích soubojích bez ohledu na výsledky dalších zápasů. Skupinu Rosie Casalsové budou dohrávat v pátek proti americkému duu Jessica Pegulaová, Cori Gauffová.

Šestadvacetileté tenistky postoupily do vyřazovací fáze potřetí ze čtyř účastí. V soutěži mohou navázat na letošní triumfy z Australian Open, Wimbledonu a US Open. Titul z Turnaje mistryň soutěže mohou obhájit jako sedmý pár v historii.

Podívejte se na poslední dvě výměny zápasu:

"Byl to velmi těžký zápas. Jsem ráda, že jsme v něm uspěly právě takhle. Hrály jsme velmi dobře a podle mě jsme předvedly lepší výkon než v prvním utkání. S Bárou na kurtu dobře komunikujeme a odvádíme výbornou práci," řekla v pozápasovém rozhovoru Siniaková.

České tenistky byly v úvodním setu při servisu stoprocentní a díky dvěma brejkům se ujaly po sedmatřiceti minutách vedení. Čínské soupeřky však duel nevzdaly a na začátku druhé sady získaly náskok 2:0.

Krejčíková se Siniakovou však čtyřmi hrami po sobě vývoj otočily, a přestože za stavu 4:2 nabídly po ztraceném servisu soupeřkám ještě šanci vrátit se do hry, zbývající dva gamy už proběhly v jejich režii. Češky si tak zajistily postup mezi nejlepší čtyři jako první na turnaji.

"Čím to je, že se nám tak daří? To je tajemství, tak to tak nechme být," uvedla s úsměvem Krejčíková. "Ba ne, známe se už dlouho. Znám Kateřinu od dvanácti let. Jsem ráda, že jsme to tu zatím zvládly. Moc si toho vážím, že s ní mohu hrát," dodala Krejčíková.

Sakkariová je v semifinále

Ve dvouhře se stala první semifinalistkou řecká tenistka Maria Sakkariová. Nasazená pětka porazila Arynu Sabalenkovou z Běloruska 6:2, 6:4 a neztratila v americkém Fort Worth zatím ani set. Šanci na postup ze skupiny Nancy Richeyové oživila světová dvojka Uns Džábirová z Tuniska, která otočila duel proti Jessice Pegulaové a zvítězila 1:6, 6:3, 6:3. Ze hry ještě není ani Pegualová, Američanka však už nemá boj o semifinále ve svých rukou.

Sedmadvacetiletá Sakkariová se stala první Řekyní v historii, která se probojovala mezi čtyři nejlepší hráčky Turnaje mistryň. Rodačka z Atén se přitom kvalifikovala do prestižní soutěže jako poslední. Před dvěma týdny se dostala do finále v mexické Guadalajaře.

Sakkariová vstoupila do utkání proti Sabalenkové lépe a díky dvěma brejkům získala po devětatřiceti minutách první set. Ve druhé sadě sice ztratila vedení 3:0 a Běloruska čtyřmi gamy za sebou vývoj otočila, aténská rodačka však poté znovu zabrala a od stavu 3:4 už neztratila ani jednu hru. Sakkariová porazila Sabelenkovou potřetí v kariéře, aktuálně s ní má bilanci 3:4.

Osmadvacetiletá Džábirová neměla proti Pegulaové dobrý úvod. První set prohrála po šestadvaceti minutách a ve druhém se ji nedařilo odskočit. Teprve od stavu 3:3 vyhrála tři hry za sebou a vynutila si rozhodující sadu.

V ní Tunisanka rozhodla v osmé hře, kdy prolomila servis soupeřky a poté duel úspěšně doservírovala. Džábirová se při premiérové účasti na Turnaji mistryň stala čtvrtou Afričankou v historii, která si v prestižní soutěži připsala vítězství.

Tenisový Turnaj mistryň ve Fort Worth (tvrdý povrch dotace 5 milionů dolarů):

Čtyřhra:

Skupina Rosie Casalsové:

Krejčíková, Siniaková (1-ČR) - Sü I-fan, Jang Čao-süan (6-Čína) 6:3, 6:3, Krawczyková, Schuursová (8-USA./Niz.) - Pegulaová, Gauffová (3-USA) 3:6, 6:0, 10:5.

Tabulka

1. Krejčíková, Siniaková 2 2 0 4:0 2
2, Sü I-fan, Jang Čao-süan 2 1 1 2:3 1
3. Krawczyková, Schuursová 2 1 1 2:3 1
4. Gauffová, Pegulaová 2 0 2 2:4 0

Dvouhra:

Skupina Nancy Richeyové: Džábirová (2-Tun.) - Pegulaová (3-USA) 1:6, 6:3, 6:3, Sakkariová (5-Řec.) - Sabalenková (7-Běl.) 6:2, 6:4.

1. Sakkariová 2 2 0 4:0 2
2, Sabalenková 2 1 1 2:3 1
3. Džábirová 2 1 1 3:3 1
4. Pegualová 2 0 2 1:4 0