Nadal a Federer se utkají v semifinále Roland Garros, oba hladce postoupili

4. 6. 2019 21:02
Jedenáctinásobný šampion Rafael Nadal a navrátilec na pařížskou antuku Roger Federer se utkají v semifinále Roland Garros. Nadal ve čtvrtfinále porazil bez problémů dvakrát 6:1 a 6:3 Japonce Keie Nišikoriho. Federer poprvé na turnaji ztratil set, ale krajana Stana Wawrinku ve vyrovnaném duelu udolal 7:6, 4:6, 7:6 a 6:4.
Móda na French Open 2019 (Rafael Nadal)
Móda na French Open 2019 (Rafael Nadal) | Foto: Reuters

První semifinalistkou ženské dvouhry se stala Britka Johanna Kontaová, která za hodinu a čtvrt porazila loňskou finallistku Sloane Stephensovou. O finále se turnajová šestadvacítka utká s vítězkou zápasu mezi Markétou Vondroušovou a Chorvatkou Petrou Martičovou.

Nadal postoupil do semifinále Roland Garros už podvanácté, celkově ve zdejším areálu vyhrál už 91. zápas. Sedmý nasazený Nišikori dnes proti němu neměl šanci. Nadal jen jednou ztratil servis a naopak sám proměnil sedm z jedenácti brejkbolů. Nezastavila ho ani dešťová přeháňka, která na více než hodinu přerušila zápas za stavu 4:2 pro Španěla ve třetím setu.

Federer vrátil Wawrinkovi čtvrtfinálovou porážku z roku 2015, kdy na Roland Garros startoval naposledy a Wawrinka tehdy došel až k titulu. Dnes na Wawrinkovi nebyla znát únava z více než pětihodinového osmifinálového dramatu z Řekem Stefanem Tsitsipasem.

První a třetí set rozhodoval tie-break, což byla v předchozích zápasech proti Bulharu Grigoru Dimitrovovi a Tsitsipasovi Wawrinkova oblíbená disciplína. Vyhrál čtyři zkrácené hry za sebou, ale dnes neuspěl ani jednou. Alespoň mezi tím díky jedinému brejku získal druhý set.

Rozhodující okamžik čtvrté sady přišel po dešťové pauze, kdy Federer v deváté hře sebral Wawrinkovi servis. Při vlastním podání pak čelil brejkbolu a na druhý mečbol udělal dvojchybu, ale nakonec volejem ukončil zápas, který trval více než tři a půl hodiny.

Osmadvacetiletá Kontaová uhrála od stavu 1:1 v prvním setu sedm her v řadě. Podání nasazené sedmičky Stephensové prolomila celkem třikrát, zatímco sama při svém servisu ani jednou nezaváhala. Vítězku US Open 2017 Britka za celý zápas pustila k jedinému brejkbolu, a to hned v úvodní hře.

Postupem mezi poslední čtyři vyrovnala Kontaová svoje grandslamové maximum. Semifinále si zahrála na předloňském Australian Open a loni ve Wimbledonu, ale pokaždé vypadla. V Paříži až do letoška nikdy nepřešla přes první kolo.

Výsledky tenisového French Open

Muži:

Dvouhra - čtvrtfinále:

Nadal (2-Šp.) - Nišikori (7-Jap.) 6:1, 6:1, 6:3, Federer (3-Švýc.) - Wawrinka (24-Švýc.) 7:6 (7:4), 4:6, 7:6 (7:5), 6:4.