Muchová v thrilleru vyhrála víc míčů, přesto padla. Djokovič zničil ruskou senzaci

Podívejte se na fotografie z Melbourne, kde byly ve čtvrtek na programu semifinálové bitvy.
Karolína Muchová se loučí s pocitem skvěle odvedené práce. Čtyřiadvacetiletá česká tenistka poprvé v kariéře došla až do semifinále grandslamového turnaje, v něm pak předvedla další pozoruhodný výkon. Na postup však těsně nestačil.
První set vyhrála rychlonohá Bradyová 6:4, druhý byl v režii šikovné Muchové v poměru 6:3. Ve třetím Češka dlouho tahala za kratší konec, v závěru ale měla obrovskou příležitost na další speciální zvrat.
Za stavu 5:4 se Bradyová dostala ke dvěma mečbolům v řadě a po tom druhém nastala v aréně Roda Lavera infarktová situace. Aut zahlášený umělým hlasem nebyl slyšet nejlépe, a tak se Američanka sesunula k zemi v euforické radosti z životního postupu.
Během krátkého okamžiku ale zjistila, že se bude hrát dál. Čelila tak extrémně složité mentální výzvě, naopak Muchová symbolicky děkovala nebesům.
Foto: Reuters
av Reuters av, Reuters
Aktualizováno 18. 2. 2021 12:22
Karolína Muchová po statečném boji prohrála v semifinále Australian Open s energickou Američankou Jennifer Bradyovou. Už tak dramatický duel se v závěru změnil v nervózní thriller plný podivuhodných zvratů. A Serena Williamsová nestačila na Naomi Ósakaovou a přemohly ji emoce. Podívejte se na fotografie z Melbourne, kde byly ve čtvrtek na programu semifinálové bitvy.
 

Právě se děje

Další zprávy