Deblová jízda Šafářové nekončí! S Mattekovou-Sandsovou získaly v Pekingu už třetí titul v řadě

Aktualizováno 9. 10. 2016 12:40
Lucie Šafářová a Bethanie Matteková-Sandsová ovládly tenisový turnaj ve čtyřhře v Pekingu. Finálová výhra nad francouzskou dvojicí Garciaová-Mladenovicová byla již jejich šestnáctou v řadě, což česko-americkému páru vyneslo tři turnajové triumfy po sobě. A už za dva týdny se představí v Singapuru na Turnaji mistryň.
Šafářová s Mattekovou-Sandsovou vybojovaly turnajový primát postupně na US Open, ve Wu-chanu a nyní i v Pekingu. | Foto: Reuters

Peking - Lucie Šafářová s Bethanií Mattekovou-Sandsovou získaly v Pekingu už třetí deblový titul v řadě a celkově osmý společný. Česko-americký tenisový pár ve finále porazil turnajové jedničky z Francie Caroline Garciaovou a Kristinou Mladenovicovou dvakrát 6:4. Ve dvouhře zvítězila světová trojka Agnieszka Radwaňská z Polska. Ve dvouhrách zvítězili Brit Andy Murray a Agnieszka Radwaňská z Polska.

Páté nasazené Šafářová s Mattekovou-Sandsovou před triumfem v Pekingu ovládly grandslamové US Open, kde ve finále porazily právě Garciaovou s Mladenovicovou, a v minulém týdnu uspěly v čínském Wu-chanu.

"Vyhrály jsem třetí turnaj za sebou, vezeme se na vítězné vlně. Je to skvělé a nádherný pocit. Odehrály jsem tady dobré zápasy a finále mělo vysokou úroveň. Jsem nadšená, protože Bethanie hraje úžasně," řekla Šafářová. "Jako na každém turnaji se skvěle bavíme na kurtu i mimo něj. Užíváme si to od rozcvičení, masáží, večeří, což se projevuje na naší hře," uvedla Matteková-Sandsová.

Dnešní finále rozhodly o zisku první sady brejkem v deváté hře, který vzápětí potvrdily. Na začátku druhého setu vedly 2:0, ale o náskok přišly. Rychle však získaly další brejk a podání už si udržely. Šafářová se s Mattekovou-Sandsovou mezi výměnami se na lavičce dobře bavily a na kurtu se skvěle doplňovaly.

Za stavu 5:3 měly dva mečboly, jenže první soupeřky odvrátily "kraťasem" a při druhém trefila Američanka síť. Zápas tak dopodávala Šafářová a při čtvrtém mečbolu ho ukončila po výtečném reflexu na síti half volejem Matteková-Sandsová.

Bronzová olympijská medailistka z Ria Šafářová společně s Mattekovou-Sandsovou vyhrály už šestnáctý zápas v řadě a vylepšily si finálovou bilanci na 8:1. Šafářová slaví svou dvanáctou deblovou trofej, Američanka již dvaadvacátou. Za dva týdny si zahrají Turnaj mistryň v Singapuru.

Kontaová navzdory finálové prohře bojuje o Singapur

Titul ve dvouhře bude v Singapuru obhajovat Polka Radwaňská, jež se na finále sezony naladila triumfem v Pekingu. Sedmadvacetiletá favoritka dnes zdolala 6:4, 6:2 překvapení turnaje Johannu Kontaovou z Británie, která v osmifinále vyřadila Karolínu Plíškovou.

Radwaňská získala jubilejní dvacátý titul v kariéře a třetí v sezoně, stejně jako v předchozích dvou případech bez ztráty setu. Kontaová se navzdory finálové porážce posune v pondělí poprvé v kariéře do světové desítky a má šanci kvalifikovat se na Turnaj mistryň.

Kyrgios nasázel ve finále v Tokiu 25 es

Australský tenista Nick Kyrgios vybojoval v Tokiu třetí a dosud nejcennější titul v kariéře. Ve finále porazil Belgičana Davida Goffina 4:6, 6:3, 7:5. Jednadvacetiletý Kyrgios letos už ovládl menší podniky v únoru v Marseille a v srpnu Atlantě, dnes vyhrál turnaj ATP Tour 500.

Šestý nasazený Australan, jenž v Tokiu prošel do finále bez ztráty setu a ve druhém kole mu postup ulehčil zraněný Radek Štěpánek, nastoupil proti Goffinovi poprvé v kariéře a nezačal dobře. V sedmém gamu ztratil servis a pak i první set.

Ve druhé sadě se naopak brejk podařil Kyrgiosovi, což v závěru finále dokázal ještě jednou a pak proměnil hned první mečbol. Vítězství podpořil 25 esy.

Britský tenis získal v Pekingu titul díky Andymu Murraymu, jenž splnil roli největšího favorita a ve finále porazil 6:4, 7:6 Bulhara Grigora Dimitrova. Letošní wimbledonský a olympijský šampion vyhrál pátý turnaj v sezoně a čtyřicátý v kariéře.

Devětadvacetiletý Murray v roli vítěze zastoupil šestinásobného šampiona Novaka Djokoviče ze Srbska, jenž letos nestartoval kvůli zraněnému lokti. Aktuální král světového tenisu triumfoval v Pekingu od roku 2009 kromě sezony 2011, kdy při jeho neúčasti vyhrál Tomáš Berdych.

Tenisový turnaj mužů a žen v Pekingu (tvrdý povrch):

Muži (dotace 4,164.780 dolarů):

Dvouhra - finále:

Murray (1-Brit.) - Dimitrov (Bulh.) 6:4, 7:6 (7:2).

Čtyřhra mužů  - finále:

Carreňo, Nadal (Šp.) - Sock, Tomic (USA/Austr.) 6:7 (6:8), 6:2, 10:8.

Dvouhra žen - finále:

A. Radwaňská (3-Pol.) - Kontaová (11-Brit.) 6:4, 6:2.

Čtyřhra žen - finále:

Šafářová, Matteková-Sandsová (5-ČR/USA) - Garciaová, Mladenovicová (1-Fr.) 6:4, 6:4.

Tenisový turnaj mužů v Tokiu (tvrdý povrch):

Kyrgios (6-Austr.) - Goffin (5-Belg.) 4:6, 6:3, 7:5.

Čtyřhra - finále:

Granollers, Matkowski (Šp./Pol.) - Klaasen, Ram (2-JAR/USA) 6:2, 7:6 (7:4).

Tenisový turnaj mužů v Šanghaji (tvrdý povrch):

Dvouhra - 1. kolo:

Wu Ti (Čína) - Cuevas (16-Urug.) 6:3, 4:6 7:6 (7:2), Fognini (It.) - Ramos (Šp.) 7:5, 6:3, Anderson (JAR) - Li Če (Čína) 6:1, 6:3, Tipsarevič (Srb.) - Kohlschreiber (Něm.) 6:2, 6:4.