Cibulková vyvolala skandál, nechala se přednostně očkovat. Byl to omyl, omlouvala se

Sport Sport
10. 1. 2021 17:00
Dominika Cibulková a její manžel Michal Navara byli přednostně proočkováni vakcínou proti onemocnění covid-19. Tenistka se nyní brání mohutné kritice tím, že si myslela, že pouze zaplňuje místo v pořadníku.
Dominika Cibulková
Dominika Cibulková | Foto: Reuters

Pokud by se Dominika Cibulková nechala přednostně očkovat v rámci oficiální kampaně na vakcinaci proti onemocnění covid-19, bylo by to v pořádku.

Jenže první dávku si nechala aplikovat tajně, čímž předběhla nejvíce ohrožené skupiny: lékaře a zdravotníky, pracovníky krizové infrastruktury nebo seniory.

Jednatřicetiletá tenistka nyní na sociálních sítích čelí mohutné kritice, je totiž na hony vzdálená indikaci pro očkování v přednostní skupině. Momentálně je na rodičovské dovolené se sedmiměsíčním synem Jakubem.

Jak uvedl slovenský Denník N, Cibulková s manželem byli očkováni v jednom ze tří pracovišť vakcinačního centra spadajícího pod Univerzitní nemocnici v Bratislavě. Zdravotnické zařízení tvrdí, že bývalou tenistku, která je nyní na mateřské dovolené, samovolně a neoprávněně zařadil do oficiálního seznamu jeden z pracovníků centra. 

Poté, co vše vyšlo najevo, se Cibulková na svém Instagramu omluvila. Údajně se při návštěvě svého známého v nemocnici pouze zeptala, v jakém období by mohla přijít s očkováním na řadu. 

"Kdybych tušila, že se dopouštím vážného pochybení a že jen nevyplňuji prázdné místo v pořadníku, v žádném případě bych tu možnost nevyužila. Vzniklá situace mě velmi mrzí, ve vztahu ke všem lidem, kteří na vakcínu čekají," omlouvala se.

Podle ní může mít kauza naopak pozitivní efekt. "Budu ráda, když celá tato nešťastná událost bude mít pozitivní efekt v tom, že přesvědčí co nejvíc lidí o potřebě očkování," dodala.

Premiér Igor Matovič označil způsob, jakým se nechala Cibulková očkovat, za zbytečné selhání očkovacího centra. Na sociální síti uvedl, že bude vyžadovat přísná opatření, která by měla podobným incidentům pro příště zabránit.

 

Právě se děje

před 25 minutami

OSN ostře zkritizovala evropské země, že nezákonně vytlačují uprchlíky od svých hranic

Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) ostře kritizoval evropské země, které podle něj od svých hranic protiprávně vyhánějí uprchlíky, aniž by jim poskytly možnost požádat o azyl. Podle vyjádření úřadu je tato praxe čím dál častější na moři i na pozemních hranicích a státy by s takovým postupem měly okamžitě skoncovat a zahájit vyšetřování konkrétních přečinů. Konkrétní země UNHCR nejmenoval.

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

V Singapuru zadrželi mladíka, který chtěl podle úřadů zaútočit na dvě mešity

V Singapuru zadrželi šestnáctiletého mladíka, který podle úřadů plánoval teroristické útoky na dvě mešity. Ve čtvrtek o tom informovala agentura AP. Podle ministerstva vnitra se mladík zjevně inspiroval činem bělošského extremisty Brentona Tarranta, který v roce 2019 v mešitách v novozélandském městě Christchurch zabil 51 lidí, a motivovala ho "silná antipatie vůči islámu".

Kvůli věku úřady neuvedly jméno zadrženého, podle nich ale jde o mladíka křesťanského vyznání. Protože útok nespáchal a je nezletilý, nemůže být obžalován, nejspíš jej ale čeká pobyt v nápravném zařízení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy