Bezradná Šarapovová ve čtvrté stovce. Nevím, co se mnou bude dál, přiznala Ruska

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
25. 1. 2020 11:06
Na startu sezony byla natěšená. Konečně zase může bezbolestně hrát a měřit se s nejlepšími. Jenže Ruska Maria Šarapovová skončila na Australian Open hned v prvním kole a její nadšení z návratu značně ochladlo.
Maria Šarapovová v prvním kole Australian Open 2020.
Maria Šarapovová v prvním kole Australian Open 2020. | Foto: Reuters

Ještě na začátku ledna byla někdejší světová jednička a vítězka pěti grandslamů napumpovaná sebevědomím. "Ještě je ve mně ten zápal, mám tenisovému světu co dát," říkala po vyléčení bolavého ramene.

O pár týdnů později, když poměrně jasně podlehla ve dvou setech Donně Vekičové v prvním kole grandslamu, mluvila o mnoho skromněji. 

"Je těžké říct, jestli jsem na správné cestě, když jsem prohrála a je 45 minut po zápase. Jediný způsob, jak se z toho dostat, je pořád věřit," uvedla v Melbourne.

Tři roky od odpykání dopingového trestu se trápí, loni ji hodně omezovalo rameno a i kvůli tomu nyní po neúspěšné australské šňůře spadne až do čtvrté stovky žebříčku.

"Mohla bych se tu vymlouvat, že jsem byla zraněná, ale to nemám v povaze. Prostě jsem odehrála zápas, dala do něho všechno a nevyšlo to," řekla.

Správně měla hrát kvalifikaci prvního letošního grandslamu, ale pořadatelé k ní byli štědří. "Měla jsem štěstí, že jsem se dostala do hlavní soutěže, za což patří velké díky Craigu Tileymu (řediteli Australian Open, pozn red.) a jeho týmu," poděkovala za divokou kartu Ruska.

Otázce novinářů, zda si myslí, že se do Melbourne ještě někdy vrátí, se v odpovědi raději trochu vyhnula. 

"Nevím, co se mnou bude dál, těžko vám teď můžu říct, kde budu za 12 měsíců," krčí rameny Šarapovová.

Vzdát se ještě nechce a podporu má také v tenisových expertech. "Nechme ji být, potřebuje čas. Ano, je teď pomalejší než dřív a ve výkonech nevyrovnaná, ale někomu, jako je ona, musíte dát prostor se do toho zase dostat," upozornil spolukomentátor Eurosportu Mats Wilander. 

"Vzpomeňte si, jak Venus Williamsová hrála v 36 letech finále grandslamu, i když vypadala, že už má to nejlepší za sebou. Stejný případ je její sestra Serena nebo Roger Federer. Maria je podobnou šampionkou jako oni. Její čas znovu ještě přijde," dodal bývalý tenista.

To trenér Sereny Williamsové Patrick Mouratoglou sice věří, že se rodačka z Ňaganě ještě zlepší, ale na grandslamové tituly už to nevidí.

"To se jí povede jen těžko, i když se určitě ještě dostane na dobrou úroveň, už i tak to pro ni bude dlouhá cesta, natož aby hrála o titul na grandslamech. Její tělo už nezvládá třísetové zápasy, těžko si představit, že by byla zase na úplném vrcholu," řekl kouč Američanky. 

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Klaebo nebude kvůli koronavirové situaci do konce roku závodit

Aktuální lídr Světového poháru běžců na lyžích Johannes Klaebo odřekl kvůli obavám z koronaviru účast na dalších dílech seriálu v Davosu a Drážďanech. Čtyřiadvacetiletý norský reprezentant nebude podle informací rádia NRK závodit až do konce roku, protože nepovažuje za rozumné v současné situaci tolik cestovat.

Stejný postoj zaujal i jeho reprezentační kolega Emil Iversen. Šéftrenér Espen Bjervig nevyloučil, že minimálně závody v Davosu vynechá celý norský tým.

"Jsem toho názoru, že lyžování a závodění jsou ve srovnání se současnou pandemií vcelku nedůležité," řekl trojnásobný olympijský vítěz Klaebo, který při úvodní zastávce SP ve finské Ruce vyhrál dva ze tří závodů a ujal se vedení v průběžném pořadí seriálu. "V této době považuju mezinárodní cestování za chybu. Přináší to kontakt příliš velkého počtu lidí. Vyžaduje to použití letadel, autobusů, letišť a mnoho dalšího. Nebudu se tomu vystavovat," řekl Klaebo.

Nejdříve se do programu Světového poháru zapojí 1. ledna, kdy odstartuje Tour de Ski. Iversen, jenž se vedle nákazy obává i nucené preventivní karantény kvůli případnému výskytu koronaviru v týmu, hodlá vynechat i prestižní miniseriál.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy