Bez komplikací. Takový byl nedělní Fed Cup v Praze, oslavy postupu viděl také Okamura

Petra Kvitová zařídila českému týmu v prvním kole Fed Cupu dva body.
Po sobotě vedly Češky zásluhou Petry Kvitové a Barbory Strýcové už 2:0,...
... a tak zbývalo přidat postupový třetí bod.
Petra Kvitová byla proti Belindě Bencicové ze Švýcarska favoritkou.
Petr Pála dal i pro druhý hrací den jedničce Karolíně Plíškové volno. Od pátku ji totiž trápí střevní viróza a nebylo potřeba její organismus zatěžovat.
Foto: Milan Kammermayer
Sport Milan Kammermayer, Sport
11. 2. 2018 21:24
Podívejte se na fotografie z nedělního dne utkání prvního kola Fed Cupu proti Švýcarsku, v němž Petra Kvitová stvrdila postup do semifinále. Čtyřhra Strýcové a Šafářové už nic neřešila.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 58 minutami

Parlamentní volby v Lotyšsku podle prvních odhadů vyhráli konzervativci

Parlamentní volby v Lotyšsku podle prvních odhadů vyhrála strana Jednota konzervativního premiéra Krišjánise Kariňše. Získala 22 procent hlasů, uvedla agentura Reuters s odkazem na lotyšské tiskové agentury LETA a televize LSM To, zda se ministerský předseda udrží u moci, ale bude záviset na výsledku potenciálních koaličních partnerů. Do parlamentu se patrně nedostala sociální demokracie, která měla v končícím volebním období nejsilnější poslanecký klub a opírala se o ruskou menšinu.

V lotyšském parlamentu, který má 100 členů, bude podle odhadů zastoupeno osm stran. Tři z nich se ale pohybují jen lehce nad minimální hranicí pěti procent získaných hlasů. S preferencemi kolem 11 procent skončila patrně na druhém místě Sjednocená kandidátka a na třetím místě koalice Zelených a zemědělců. Tyto dvě strany by podle agentury AFP mohly vytvořit vládní koalici s Jednotou.

Podle prvních odhadů zůstala před branami parlamentu proruská sociální demokracie. Odhady ji přisuzují 3,5 procenta preferencí. V končícím volebním období byla sice v opozici, měla však nejsilnější parlamentní klub a ve volbách v roce 2018 dostala zhruba pětinu hlasů.

Volby v malé pobaltské zemi, která má silnou ruskou menšinu, ovlivnila válka na Ukrajině a také růst cen energií a vysoká inflace. Před volbami prezident Egils Levits vyzval 1,5 milionu voličů, aby nedali svůj hlas proruským stranám.

Zdroj: ČTK
Další zprávy