Skvělý Bauer. Po Tour suverénně vyhrál i další závod

Martin Jůzek, maj
16. 1. 2010 14:22
Lukáš Bauer triumfoval v estonském Otepää

Otepää - Lukáš Bauer zvládl svůj poslední závod před olympiádou ve Vancouveru výborně. Český reprezentant totiž vyhrál sobotní podnik Světového poháru v estonském Otepää, kde rozdílem třídy porazil zbytek světa.

Lyžař z Božího Daru na patnáctikilometrové trati klasickou technikou nenašel sobě rovného, možná i proto, že většina běžců z elitní špičky tento závod po náročné Tour de Ski vynechala.

Na druhém místě skončil domácí Andrus Veerpalu, přemožitel Bauera z minulé olympiády i posledního světového šampionátu. Také třetí místo urval estonský reprezentant, skvělým finišem jej vybojoval Jaak Mae.

Dvaatřicetiletý Čech ukázal, že v Otepää je jako doma.

Čtěte dále: Svět se klaní: Bauer byl impozantní. Jako horská koza

Vyhrál tam už potřetí za sebou a soupeřům vzkázal, že šest dní starý triumf v Tour de Ski (už druhý v kariéře) rozhodně nebyl náhodný. Ačkoliv v pobaltské zemi chyběli ti nejlepší, porazil ty, kteří se připravovali hlavně na olympiádu.

Neúčast Pettera Northuga, vedoucího závodníka Světového poháru a také švýcarské naděje Daria Cologny, dokonale využil.

Bauer odstartoval do závodu jako poslední s číslem 62 a už na prvních mezičasech nebylo pochyb o tom, že si jede pro vítězství. Na třetím kilometru se dostal do vedení a postupně jej navyšoval.

Jak ruští závodníci Novikov s Kuzněcovem, tak i domácí klasici zaostávali.

Nakonec dojel český reprezentant do cíle s více než šestnáctivteřinovým náskokem - a s úsměvem na tváři. Známé norské trio Svartedal, Rönning a Hjelmeset na něj ztratilo zhruba minutu.

Body do Světového poháru získal i další český reprezentant Petr Novák, který obsadil 23. pozici. Jeho kolega z týmu dálkových běžců Stanislav Řezáč skončil sedmatřicátý.