Silvestrovská minela brankáře Reichla potopila Klokany. Tragédie, řekl kouč po zápase

Aktualizováno 27. 7. 2024 18:36
Neskutečný "zákrok" brankáře Bohemians Reichla, vhodný do silvestrovských sestřihů, rozhodl v utkání 2. kola fotbalové ligy o výhře Dukly 1:0.
Michal Reichl
Michal Reichl | Foto: ČTK

V 66. minutě nakopl obránce Dukly Dominik Hašek míč od půlícího kruhu do pokutového území.

Reichl si pro jednoduchý balon šel, jenže nakonec se ho nepochopitelně rozhodl boxovat, míč však pořádně netrefil, rukavicemi ho jen lízl a ten tak skončil v síti.

Nováček naprosto zdarma sebral vítězství v utkání, které měli Klokani rozehrané na pohodový triumf.

"Prohráli jsme utkání, které se prohrát nemělo a snad ani nedalo," posteskl si kouč zelenobílého souboru Jaroslav Veselý.

Podobný přehmat jako Reichl spáchal o čtvrt hodiny dříve také jeho spoluhráč Dostál. Po odvráceném útočném rohu coby poslední hráč v triviální situaci nastřelil prvního soupeře, ten tak rázem mohl jít přes celé hřiště na branku Bohemians.

Dostál ho raději zfauloval a vyloučením zrušil přesilovku, kterou hosté hráli už od 23. minuty po červené kartě pro Matějku.

"Druhý poločas jsme chtěli začít stejně, jenže hloupou chybou jsme Duklu vysvobodili z podčíslení," nechápal Veselý.

Místo aby Klokani postupně utáhli ve vedru šrouby a Duklu bez problémů utavili, nejprve jí dovolili srovnat počet hráčů na trávníku a pak i věnovali výhru.

V křeči už totiž Bohemians nedosáhli ani na remízu. Trefa Kovaříka totiž neplatila pro ofsajd a Hilál hlavičkoval vedle branky.

"Prohráli jsme z jediné střely na branku za celý druhý poločas, jestli to vůbec byla střela. Dostali jsme prostě bizarní gól. Odjíždíme zklamaní, prohrát takový zápas je pro nás tragédie," hlesl Veselý.

2. kolo první fotbalové ligy:

Dukla Praha - Bohemians Praha 1905 1:0 (0:0)

Branka: 66. Hašek. Rozhodčí: Nehasil - Hrabovský, Hádek - Černý (video). ČK: 23. Matějka - 52. Dostál. ŽK: Douděra, Lichý - Hůlka, Čermák, Matoušek. Diváci: 5220.

Dukla: Hruška - Vondrášek (73. F. Matoušek), Hašek, Peterka, Ludvíček - Ullman (62. Zeronik), Hora (62. Lichý), Kozma, Šebrle (69. Douděra) - Matějka - Mešanovič (69. Špatenka). Trenér: Rada.

Bohemians: Reichl - Hůlka, Vondra (76. Novák), Hybš - A. Kadlec (46. Dostál), Jánoš (59. J. Matoušek), Čermák (86. Zeman), Kovařík - Ristovski (76. Hrubý) - Hilál, Drchal. Trenér: Veselý.

1. Plzeň 1 1 0 0 3:1 3
Liberec 1 1 0 0 3:1 3
3. Olomouc 1 1 0 0 2:0 3
Jablonec nad Nisou 1 1 0 0 2:0 3
5. Sparta 1 1 0 0 2:1 3
6. Hradec Králové 1 1 0 0 1:0 3