Šest tisíc diváků, tři góly a první start kosovské posily. Sparta porazila Trnavu

5. 7. 2024 16:52
Fotbalisté pražské Sparty ve druhém utkání letní přípravy porazili Spartak Trnava 3:0 a navázali na vítězství nad AIK Stockholm (3:1). O góly se postarali Tomáš Wiesner, Victor Olatunji a Tomáš Schánělec. Český mistr nastoupil doma na Letné ještě bez reprezentantů z Eura, zápas sledovalo 5938 diváků. Z triumfu v přípravě se radovala i Plzeň, ta v Rakousku porazila německé Karlsruhe 2:0.
Victor Olatunji
Victor Olatunji | Foto: Milan Kammermayer

V prvním poločase si premiéru v prvním týmu připsal osmnáctiletý Vojtěch Hranoš, navíc s kapitánskou páskou. Po přestávce, když se celá jedenáctka vyměnila, ji předal Ermalu Krasniqimu. Kosovský reprezentant, který přestoupil z Rapidu Bukurešť, poprvé oblékl rudý dres.

Druhý poločas nabídl mnohem více šancí. A také branky. Suchomelův centr hlavou zužitkoval Wiesner, stejně jako pak později Sadílkův pas Olatunji. Druhou gólovou akci rozjel právě Krasniqi. V závěru se po rohu prosadil Schánělec, navrátilec ze Zlína. Za Trnavu hráli bývalý sparťan Lukáš Štetina nebo Miloš Kratochvíl, čerstvá posila z Jablonce.

"Šlo již o druhý zápas. Pro nás je teď velmi důležité vstřebat fyzickou přípravu, trénujeme opravdu tvrdě a chystáme se na herní kemp. Naběhali jsme spoustu metrů a nepřivodili si žádné zranění," řekl novinářům trenér Lars Friis.

"Viděli jsme dva rozdílné poločasy. První byl více statičtější, druhý dynamičtější, v něm už se projevila únava soupeře. Podobné to může být i v sezoně, že protivník zaleze, a my se na to musíme připravit," dodal dánský kouč.

Na soustředění v Německu čekají Spartu dva soupeři, Bröndby Kodaň a Salcburk.

Kabongo dál září

Fotbalisté Plzně v prvním utkání na herním soustředění v Rakousku porazili Karlsruhe 2:0 a vyhráli i čtvrtý zápas letní přípravy. O góly se v Kufsteinu proti druholigovému německému týmu postarali Daniel Vašulín a Christophe Kabongo. Oba jsou v týmu novými tvářemi.

Viktoria vyrazila do Westendorfu ještě bez reprezentantů z Eura, kteří se mají k mužstvu připojit během dneška. Ústřední postavou prvního poločasu byl útočník Vašulín. Posila z Hradce Králové měla několik šancí, jednu z nich proměnila. Plzeň několikrát podržel brankář Martin Jedlička. Po přestávce šancí ubylo, v závěru výhru pojistil Kabongo, jemuž připravil gólovou trefu Tom Slončík. Kabongo navázal na hattrick z minulého utkání proti Lafnitzu.

Přípravná fotbalové utkání:

Sparta Praha - Spartak Trnava 3:0 (0:0)

Branky: 62. Wiesner, 80. Olatunji, 89. Schánělec.

Sestava Sparty:

I. poločas: Vindahl - Sörensen, Panák, Večerka - Pešek, Pavelka, Vydra, Ryneš - Daněk, Tuci, Hranoš. II. poločas: Vorel - Uhrinčať, Kukučka, Zelený - Wiesner, Sadílek, Solbakken, Suchomel - Krasniqi, Olatunji, Schánělec. Trenér: Friis.

Viktoria Plzeň - Karlsruhe 2:0 (1:0)

Branky: 6. Vašulín, 81. Kabongo.

Sestava Plzně:

I. poločas: Jedlička - Míka, Séne, Jemelka - Jirka, Kalvach, Panoš, Souaré - Vydra, Mosquera - Vašulín. II. poločas: Jedlička - Havel, Séne, Dweh - Kopic, Sojka, Deml, Cadu - Bello, Slončík (86. Metsoko) - Kabongo. Trenér: Koubek.