ŽIVĚ Německo - Česko 24:27

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
15. 1. 2012 18:47
Sledujte online přenos z úvodního utkání českých házenkářů na mistrovství Evropy, kdy se střetnou z Německem.

Minuta po minutě

- Dobrý večer! Vítejte u dnešního online přenosu, tentokrát z ME v házené. Česká reprezentace do šampionátu vstupuje zápasem proti Německu. Utkání začíná v 17:20.

- Češi mají ve skupině B v srbské Niši kromě Německa ještě Švédsko a Makedonii. Do další fáze postupují z každé skupiny tři nejlepší celky. Kromě titulu mistrů Evropy se hraje také o účast v olympijské kvalifikaci.

-

Týmy jsou připraveny v těchto sestavách:

Německo: 2 Hens Pascal, 3 Gensheimer Uwe, 4 Roggisch Oliver, 5 Klein Dominik, 6 Pfahl Adrian, 7 Wiencek Patrick, 8 Theuerkauf C., 11 Glandorf Holger, 12 Heinevetter Silvio, 13 Christophersen S., 14 Groetzki Patrick, 16 Lichtlein Carsten, 20 Sprengen Christian, 21 Kaufmann Lars, 24 Haaß Michael.

Česko: 2 Nocar Karel, 3 Vítek Jiří, 6 Vraný Václav, 7 Kubeš Daniel, 8 Motl Jiří, 9 Jícha Filip, 10 Filip Jan, 11 Sobol Jan, 13 Horák Pavel, 15 Mráz Alois, 16 Galia Martin, 17 Juříček David, 18 Stehlík Jan, 19 Hynek Jiří, 22 Sklenák Tomáš, 71 Štochl Petr

Rozhodčí: Abrahamsen (NOR), Kristiansen (NOR).

1. Utkání právě začalo.

1. První střelu vyslal Jícha, ale míjí bránu.

2. Filip svým faulem nabízí Němcům sedmimetrový hod, navíc dostává žlutou kartu.

2. Gólman Štochl ale skvěle chytá!

3. 0:1 - Skóre utkání otevírá Sklenák.

3. 1:1 - Němci ale rychle srovnávají.

4. 1:2 - Sklenák se trefuje podruhé, tentokrát proměňuje sedmimetrový hod.

5. 2:2 - Další sedmička pro Němce a žlutá karta pro Nocara, tentokrát Gensheimer trefuje.

6. 2:3 - Filip trefuje šibenici.

7. Další žluté napomenutí, tentokrát jej inkasuje Kubeš.

7. 2:4 - Díky Stehlíkovi Češi odskakují na rozdíl dvou branek.

8. Češi budou mít přesilovku díky nepříjemnému faulu Roggische na Sklenáka.

9. 2:5 - První trefa hvězdného Jíchy.

9. 3:5 - Další sedmička pro Němce a je tu snížení po zapadáčku Gensheimera.

11. 3:8 - Skvělá pasáž tří bleskových tref! Proaszují se po sobě Stehlík a dvakrát Filip. Němci si berou oddechový čas.

12. 3:9 - Jícha ukradl Němcům rozehrávku a po sólu zvyšuje na 9:3.

14. Štochl drží český tým, když chytil druhou sedmičku ze čtyř.

14. 4:9 - Němci se přece jen prosadili zásluhou Haaße. Vzápětí jde na dvě minuty ven Jícha.

16. Štochl vyrazil německý pokus, jinak se soupeř k ničemu nedostal. Češi si počínají opravdu parádně ve všech činnostech.

18. Žlutá karta tak pro Němce, obdržel ji Haaß.

19. Nyní se blýskli oba brankáři, a tak se skóre dlouho nemění.

20. 5:9 - Prosadil se až po rychlém brejku Groetzki.

22. 5:10 - Na obou stranách střelci mířili mimo, poté se trefil Horák.

22. A další skvělý zákrok Štochla!

23. Žlutá pro Kaufmanna.

24. 5:11 - Juříček zvyšuje na rozdíl šesti branek. Češi uklidňují hru.

26. 7:12 - Po Groetzkiho padáčku Němci drží naději.

28. 8:14 - Ale Češi i díky Jíchově sedmičce odpovídají a nadále drží zápas ve své moci.

29. Záhy se však Heinevetter proti Jíchově sólu roztáhl jako pavouk a českou hvězdu vychytal.

30. 9:14 - S hvizdem zakončující první poločas snižuje Glandorf.

30. První poločas právě skončil. Češi vedou 14:9.

- Český tým vstoupil do turnaje skvělým prvním poločasem. V útoku jsou svěřenci kouč Liptáka mnohem efektivnější, k tomu přidávají tvrdou obranu podpořenou famózním brankářem Štochlem.

31. Za zpěvu makedonských fanoušků, kteří se už těší na večerní duel svého týmu, začíná druhý poločas.

32. 11:15 - První tři útoky končí góly. Mezi trefy Glandorfa a Kaufmann se vmezeřila branka Nocara.

33. Dva sedmimetrové hody, ale ani jedna strana této výhody nevyužila.

34. 12:15 - Jenže Němci se záhy přece jen prosazují a český náskok se ztenčuje!

35. 13:15 - Čechům se postupný útok znovu nepovedl a Haaß z rychlého kontru trestá./b>

36. 13:17 - Díky trefám Jíchy s Juříčka Češi znovu zvedají hlavy. Z protiútoku snížil Theuerkauf.

38. Stehlík je za stavu 14:17 vyloučen na dvě minuty a český celek čekají krušné chvíle.

38. 16:17 - Vedení je téměř pryč! Němci jsou na koni.

39. Nyní Němcům v zakončení zabránila nepřesná přihrávka do křídla.

40. Roggisch opět míří rukama do obličeje českého hráče, tentokrát je postiženým Horák. A putuje znovu na dvě minuty za katr.

40. Štochl zachránil před Kleinem, který vystihl českou rozehrávku.

41. 16:19 - Přesilovku využívají Nocar s Juříčkem.

42. 17:20 - Z brankoviště se přehazuje Štochla Haaß, odpovídá Filip.

44. 19:20 - Němci znovu šlápli na plyn a dvěma góly snižují na rozdíl jediné trefy.

45. Tak to je nepříjemné, do hry naskočil Motl, ale jako sedmý hráč a je vyloučen.

46. 19:21 - V oslabení se trefuje Jícha!

47. Pfahl míří mimo a Češi se ubránili.

48. 19:22 - Vraný se prosadil na pivotu a jeho gól může dodat českým řadám klid.

49. 19:23 - Z deseti metrů prostřeluje německý blok Jícha.

50. Němci opět nedávají gól, Kaufmann míří vedle.

51. 19:24 - Šňůra českého týmu pokračuje, na pivotu je Vraný úspěšný i podruhé. Němci si berou time-out.

52. 20:24 - Německý gólový půst ukončuje po dlouhých minutách Theuerkauf.

54. 20:25 - Jíchově střele teč Němců v cestě do sítě nezabránila a český náskok znovu roste. Následuje neúspěšný útok Němců.

54. Gensheimer nešetrně natlačil Jíchu do jiného hráče. Český hráč je otřesen, ale bude pokračovat. Gensheimer je vyloučen na dvě minuty.

55. 22:25 - Němci se zásluhou Kaufmanna dvakrát prosazují i v oslabení, naopak Češi vyšli naprázdno.

57. 23:25 - Ajajaj, tak Němci to zjevně nezabalili a gólem Pfahl se dostávají znovu na dostřel.

58. Nocara vychytal německý gólman, Němci poté v útoku zazmatkovali a také ztratili míč.

59. 23:26 - Stehlík obnovuje třígólový náskok Čechů.

59. 23:27 - Němci ztrácejí, Češi drží míč a Sklenák pojišťuje české vedení.

60. 24:27 - Němci 12 sekund před koncem snižují, ale na srovnání už čas mít nebudou.

60. Utkání právě skončilo, Češi nad mírným favoritem vítězí 27:24. To je skvělý vstup do šampionátu!

- Po skvělé první půli to už už vypadalo, že Češi svůj náskok prohospodaří. V klíčových chvílích se však semknul a týmovým výkonem vedení udržel a nakonec znovu vylepšil.

- To je z dnešního online přenosu vše, držte českým házenkářům palce i nadále a budeme se při příštím zápase těšit na počtenou!