11:00

French Open, den šestý

Dobrý den, vítejte u online reportáže ze zápasů šestého dne French Open.

Hned na jeho začátku zasáhne do bojů o postup do osmifinále jediný český tenista ve dvouhře - Tomáš Berdych. Sedmý hráč světa se na kurtu číslo 1 utká od 11 hodin s turnajovou jednatřicítkou - 203 centimetrů vysokým Jihoafričanem Kevinem Andersonem. Toho porazil jak na letošním Australian Open ve 3. kole (7:6, 7:6, 6:1), tak na nedávném turnaji v Madridu (6:4 a 6:3), a nikdy s ním naopak neprohrál.

Český tenista Tomáš Berdych odráží míček proti Francouzi Michaelu Llodrovi ve 2. kole French Open 2012. | Foto: Reuters

V 11 hodin nastoupí na kurt číslo 3 Renata Voráčová s Klárou Zakopalovou, které se utkají o postup do 3. kola čtyřhry s argentinským párem Gisela Dulková - Paola Suárezová.

Ve stejný čas bude o postup do 3. kola bojovat Vladimíra Uhlířová po boku své tradiční parťačky - Jihoafričanky Natalie Grandinové. Soupeřkami nasazených devítek budou tenistky z Tchai-wanu Hao-Ching Chan a Yung-Jan Chan.

Druhý zápas na kurtu číslo 6 odehraje František Čermák po boku slovenského parťáka Filipa Poláška. Turnajové devítky se utkají s chorvatsko-brazilským párem Ivan Dodig - Marcelo Melo.

Sledovat budeme také zápasy světových jedniček Novaka Djokoviče a Viktorie Azarenkové či někdejší světové jedničky Rogera Federera.

Berdych a Anderson přicházejí na kurt. Zápas začne zhruba v 11:20.

0:0

Zápas začíná, na podání jde Anderson.

0:0

15:0 Anderson začal tradiční zbraní, přesným prvním servisem a náběhem na síť.

0:0

30:0 Eso z druhého servisu.

0:0

40:0 A další eso, tentokrát z prvního servisu.

0:1

Čistá hra pro Andersona. Jihoafričan vstoupil do zápasu třemi esy v řadě.

0:1

15:0 Return Jihoafričana končí v síti.

0:1

30:0 První delší výměna. Berdych ji zakončuje přesným forhendem po lajně.

0:1

40:0 po přesném Berdychově bekhendovém prohozu po lajně.

1:1

Čistá hra také pro Berdycha. Andersonův poslední return skončil v síti.

1:1

15:0 Vynikající výměna. Berdych do Andersona dlouho bušil, Jihoafričan se však vymanil parádním křižným bekhendem a výměnu zakončil volejí na síti.

1:1

30:0 po čtvrtém Andersonově esu v zápase.

1:1

40:0 Servis-volej, to má Anderson zvládnuté k dokonalosti.

1:1

40:15 První fiftýn na returnu získává Berdych po Andersonově úderu do autu.

1:2

Hra Anderson. Berdych returnoval podání jen do autu.

Pohled na zápasy českých deblistek. Voráčová se Zakopalovou získaly brejk a v první sadě vedou 2:1, naopak Uhlířová s Grandinovou o podání přišly a prohrávají 1.2

1:2

15:0. Andersonův obranný forhend končí v síti.

1:2

15:15. První fiftýn na returnu si připisuje i Anderson. Berdychův bekhend také končí v síti.

1.2

15:30. Tentokrát končí míček v síti po Berdychově forhendovém úderu.

1:2

30:30 Berdych zahrál na síti kraťas, Anderson míček doběhl, ale poslal jej jen do sítě.

1:2

40:30. Berdych v tísmi prohazuje Andersona na síti.

2:2

Berdych srovnává stav. Andersonův bekhend je příliš dlouhý.

2:2

15:0 Berdychův forhend míří za základní čáru.

2:2

30:0 Tentokrát Berdych nedokázal zreturnovat Andersonovo podání.

2:2

40:0 Obranný forhend Berdycha končí v síti.

2:2

40:15 Andersonův křižný úder je příliš dlouhý.

2:3

Hra Anderson. Jihoafričan zakončuje hru esem.

2:3

15:0 Anderonův return končí v síti.

2:3

30:0 Tentokrát nedokázal Berdychovo podání zreturnovat vůbec.

2:3

40:0 Anderson trefil míček rámem a balónek letí daleko do autu.

3:3

Hra Berdych. Return Andersona končí za základní čarou.

3:3

15:0 po šestém esu Andersona v zápase.

3:3

30:0. Anderson vyhnal soupeře ven z kurtu a pak poslal míček do jeho volné poloviny.

3:3

30:15. Andersonův bekhend končí v autu.

3:3

30:30 Míč z Andersonova forhendu končí v autu.

3:3

40:30 Anderson zahnal Berdycha do rohu a ten v těžké pozici nedokázal vrátit míč do kurtu.

3:3

40:40 První shoda zápasu. Anderson se dostal do tlaku, forhend v dobré pozice však poslal do sítě.

3:3

Výhoda Anderson. Berdychův return končí v autu.

3:4

Hra Anderson. Berdychův return končí opět v autu.

Voráčová se Zakopalovou opět získaly brejk a za stavu 5:2 jdou podávat na výhru v prvním setu. Grandinová s Uhlířovou naopak o servis opět přišly a za stavu 5:2 budou na výhru v setu podávat soupeřky.

3:4

0:15. Dobrým returnem se dostal Anderson k síti a Berdych při pokusu o prohoz poslal míček jen do sítě.

3:4

15:15 Andersonův forhend končí v síti.

3:4

30:15 Berdych si trpělivě připravil útok a výměnu ukončil přesným forhendem po čáře.

3:4

40:15. A opět končí Berdychův forhend v růžku kurtu. Tentokrát si pomohl výborným servisem.

4:4

Berdych srovnává na 4:4. Andersonův return končí v síti.

4:4

0:15 Berdych dobře returnoval a Anderson poslal v záklonu míč do sítě.

4:4

0:30 Znamenitý Berdychův bekhendový return, z těžké pozice poslal míček přesně na čáru.

4:4

0:40 a první tři brejkboly v zápase pro Berdycha. Z defenzivy se dostal Berdych do útoku a výměnu zakončil forhendem po lajně.

5:4

Berdych hned první brejkbol v zápase využívá a za stavu 5:4 bude podávat na výhru v setu. Tentokrát se dostal do útoku hned po returnu a opět výměnu zakončil forhendem přesně k lajně.

5:4

0:15 Berdychův forhend končí v síti.

5:4

15:15 po Berdychově esu.

5:4

15:30 Po výborném returnu se dostal Anderson do ofenzivy a forhendem uklidil míč do rohu kurtu.

5:4

30:30 Druhý servis Berdycha posílá Anderson daleko do autu.

5:4

30:40 Anderson má první brejkbol v utkání. Berdych se do otevřeného kurtu netrefil.

5:4

40:40 V klíčové chvíli se Berdych zachránil s velkou dávkou štěstí. Jeho forhend přistál přesně na lajně.

5:4

Berdych má setbol. Výměnu zakončil nekompromisní smečí.

6:4

Berdych vyhrává první set po 48 minutách hry 6:4. Andersonův return končí v síti.

Český tenista Tomáš Berdych tleská po vítězství nad Francouzem Michaelem Llodrou ve 2. kole French Open 2012. | Foto: Reuters

Voráčová se Zakopalovou vyhrály první set v poměru 6:4. Naopak Grandinová s Uhlířovou první sadu prohrály 2:6.

0:0

Začíná druhý set, na podání jde opět jako první Anderson.

0:0

15:0 Berdychův forhend končí v síti.

0:0

30:0 po Andersonově hře servis-volej.

0:0

40:0 Anderson zahrál sedmé eso v zápase.

0:1

Anderson opět vstupuje do setu čistou hrou. Znovu si pomohl stylem servis-volej.

0:1

15:0 Po dobrém servisu si naběhl Berdych na síť a halfolejem uklidil míč do rohu kurtu.

0:1

30:0 Andersonův return končí v síti.

0:1

40:0 Nyní zakončil Berdych výměnu nekompromisní smečí.

0:1

40:15 po první Berdychově dvojchybě v duelu.

0:1

40:30 Berdych šel hned po servisu na síť, tentokrát však halfvolejem poslal míč do sítě.

0:1

40:40 Vítězný Andersonův forhendový return po čáře.

0:1

Výhoda Berdych. Český tenista v důležité chvíli zahrál eso.

0:1

Shoda. Berdych si vypracoval dobrou pozici. Míček však z forhendu však poslal do těsného autu.

0:1

Výhoda Berdych. Andersonův return je příliš dlouhý.

1:1

Berdych i přes potíže srovnává na 1:1. A výměnu zakončil neskutečně - 203 centimetrů vysokého tenistu přeloboval.

1:1

15:0 Berdychův bekhend končí v síti.

1:1

30:0 Tentokrát posílá Berdych bekhend za základní čáru.

1:1

40:0 Berdych posílá v nouzi forhend do sítě.

1:1

40:15 Tentokrát končí v síti Andersonův bekhend.

1:1

40:30 Andersonův bekhend po lajně končí v těsném autu.

1:2

Anderson vede 2:1 po svém osmém esu v zápase.

1:2

0:15 Po dobrém returnu Andersona posílá Berdych míč do sítě.

1:2

15:15 Berdych srovnává esem.

1:2

30:15 Berdych přešel na síť a výměnu zakončil stopvolejem.

1:2

30:30 Berdychův bekhend je příliš dlouhý.

1:2

40:30 po dalším esu v této hře.

1:2

40:40 Berdych se pokusil zahrát eso z druhého servisu, zahrál však druhou dvojchybu v zápase.

1:2

Výhoda Berdych. Odpověděl však stylem servis-volej.

2:2

Srovnáno na 2:2. Vynikající Berdychův servis Anderson zreturnovat na druhou stranu kurtu nedokázal.

2:2

0:15 Anderson útočil hned po Berdychově returnu, forhend z jeho rakety však skončil v autu.

2:2

15:15 Berdychův bekhend je dlouhý.

2:2

30:15 Berdychův forhend zastavila páska.

2:2

30:30 Tentokrát končí v síti Andersonův forhend.

2:2

40:30 Anderson si vynutil tlak, dostal se ke smeči, kterou sice Berdych vybral, poslal však míček jen do sítě.

2:3

Hra Anderson. Druhé podání poslal přímo na Berdycha, který míč nedokázal vrátit na druhou stranu.

Voráčová se Zakopalovou si vypracovaly brejk i ve druhé sadě a nyní vedou 3:2. Naopak Grandinová s Uhlířovou o podání opět přišly a ve druhé sadě prohrávají 3:4.

2:3

0:15. Forhendový křižný forhend končí v autu.

2:3

15:15 Andersonův return končí v autu.

2:3

15:30 Tentokrát končí v síti Berdychův forhend.

2:3

15:40 Dva brejkboly pro Andersona po přesném Jihoafričanově prohozu z forhendu.

2:4

Anderson hned první brejkbol využil a vede 4:2. Returnem se dostal do tlaku a poté poslal míč bekhendem přesně do růžku.

2:4

15:0 Berdychův return končí v autu.

2:4

15:15 po první Andersonově dvojchybě v zápasu.

2:4

15:30 Po dobrém returnu Berdycha posílá Anderson míč do autu.

2:4

15:40 Tentokrát má dva brejkboly Berdych. Anderson zariskoval a snažil se výměnu ukončit, bekhendový úder však poslal do autu.

3:4

A také Berdych využívá hned první brejkbol a bere si ztracené podání zpět. Po nádherné výměně se snažil Anderson Berdycha prohodit, ten se však k míči dostal a poslal míč do volné části kurtu.

3:4

0:15 Andersonův return končí přesně na čáře.

3:4

15:15 Tentokrát končí Andersonův return v síti.

3:4

15:30 V síti končí Berdychův forhend.

3:4

15:40 Bohužel potřetí v řadě jsou na scéně dva brejkboly.

3:4

30:40 Berdych po útoku přešel na síti a stopvolejem umazal první brejkbol Andersona.

3:5

Anderson opět bere Berdychovi servis poté, co český tenista zahrál v nejnevhodnější chvíli dvojchybu. Anderson nyní bude podávat na vítězství v setu.

3:5

15:0 A začíná dobře. Berdychův bekhend končí v síti.

3:5

30:0 Berdych přešel na síť, Anderson jej však forhendem po čáře prohodil.

3:5

30:15 Anderson ve velmi slibné pozici posílá forhend do sítě.

3:5

30:30 A znovu končí Jihoafričanův forhend v síti.

3:5

30:40 a Berdych má brejkbol. Velmi dobře zareturnoval a Anderson poté vrátil míč za základní čáru.

3:5

40:40. Anderson brejkbol odvrací esem.

3:5

Anderson má setbol. Bekhendový return Berdycha končí v těsném autu.

3:6

A Anderson hned svůj první setbol využívá. Berdych tak ztrácí svůj vůbec první set na turnaji, když poslal return jen do sítě.

Do třetího kola čtyřhry postupují české tenistky Renata Voráčová a Klára Zakopalová, které porazily argentinský pár Gisela Dulková - Paola Suárezová dvakrát 6:4.

Naopak ve 2. kole vypadly Vladimíra Uhlířová s Jihoafričankou Natalií Grandinovou. S Hao-Ching Chan a Yung-Jan Chan z Tchai-wanu prohrály po setech 2:6 a 4:6.

0:0

Začíná třetí set, na podání jde Berdych.

0:0

15:0 Andersonův return končí v síti.

0:0

30:0 Nyní končí v síti Andersonův bekhend v nouzi.

0:0

40:0 Return Andersona končí v dalekém autu.

1:0

Čistá hra pro Berdycha. Anderson poslal forhend za základní čáru.

1:0

1:0

30:0 Anderson se dostal do útoku a  výměnu zakončil přesným forhendem do rohu kurtu.

1:0

40:0 Eso v podání Andersona.

1:1

Anderson zakončil hru esem z druhého servisu.

1:1

0:15 Berdych se odhodlal jít na síť, ale Anderson jej bez potíží prohodil.

1:1

15:15 Andersonův forhend zastavila páska.

1:1

30:15 Andersonovi se nepovedl return druhého Berdychova servisu.

1:1

40:15 Čárový rozhodčí sice zahlásil po Berdychově forhendovém křižném úderu aut, hlavní rozhodčí však jeho verdikt změnil a přiznal Berdychovi bod.

2:1

Berdych se dostává opět do vedení. Anderson z bekhendu chybuje, když posílá míč do autu.

2:1

2:1

30:0 Výborné oko Andersona. Jeho lob končí přesně na čáře.

2:1

40:0 Berdychův return končí v autu.

2:2

Anderson srovnává na 2:2. Berdych opět nedokázal zreturnovat do kurtu jeho servis.

2:2

0:15 Anderson se z forhendu trefuje přesně do rohu kurtu.

2:2

15:15 Berdych odpovídá forhendem do Andersonova protipohybu.

2:2

30:15 Berdychův forhend končí přesně na lajně.

2:2

40:15 Andersonův return končí mimo kurt.

3:2

Berdych se dostává do vedení. Anderson opět míč nezreturnoval na do kurtu.

3:2

15:0 Andersonův bekhendový prohoz končí v kurtu.

3:2

15:15 Jihoafričanův forhend z nouze končí v síti.

3:2

30:15 Berdychův return končí v autu.

3:2

40:15 Andersonovo jedenácté eso v zápase.

3:3

Anderson srovnává na 3:3. Berdychův bekhend končí v síti.

3:3

0:15 Andersonův return končí v rohu kurtu mimo Berdychův dosah.

3:3

15:15 Po Andersonově forhendu končí míč v těsném autu.

3:3

15:30 Po velké přestřelce posílá Anderson křižný forhend přesně na lajnu.

3:3

30:30 Berdych odpovídá svým pátým esem v zápase.

3:3

40:30 Andersonův return míjí kurt.

4:3

Hra Berdych. Jeho další dělový servis Anderson zreturnovat nedokázal.

4:3

15:0 Berdychův forhend je příliš dlouhý.

4:3

15:15 po druhé Andersonově dvojchybě v zápase.

4:3

30:15 Berdychův křižný forhend končí v těsném autu.

4:3

40:15 Tentokrát končí v síti Berdychův return.

4:4

Anderson srovnává na 4:4. Berdych posílá return do autu.

4:4

15:0 Andersonův return je příliš dlouhý.

4:4

30:0 A opět končí Jihoafričanův return za základní čarou.

4:4

40:0 Berdychův bekhend po lajně končí přesně v rohu kurtu.

4:4

40:15 po čtvrté Berdychově dvojchybě v zápase.

4:4

40:30 Berdych zakopl a nedokázal vrátit míč na druhou stranu.

5:4

Berdych zakončuje hru přesným forhendem po lajně. Anderson nyní bude podávat na udržení se v setu.

5:4

15:0 Anderson začíná dobře, poslal míč přesně na lajnu a Berdych míč vrátil jen do autu.

5:4

30:0 Anderson šel hne dpo servisu k síti a forhendem zabil míč do rohu kurtu.

5:4

40:0 Berdych nedokázal zreturnovat Andersonův servis.

5:4

40:15 Anderson se pokusil o vůbec první kraťas v utkání, trefil však jen pásku.

5:5

Anderson srovnává na 5:5 forhendovým úderem do Berdychova protipohybu.

5:5

15:0 Anderson zahrál v nouzi do sítě.

5:5

15:15 Anderson vyhnal forhendem Berdycha ven z kurtu a bekhendem poslal míč do volné části hřiště.

5:5

15:30 Po křižném bekhendu Andersona poslal Berdych v nouzi míč do sítě.

5:5

30:30 Berdych prvním pokusem o prohoz Andersona na síti vytloukl a pak poslal míč mimo jeho dosah.

5:5

30:40 Anderson má po přesném bekhendovém křižném prohozu brejkbol.

5:5

40:40 Berdych si pomohl v klíčové chvíli na servisu, Anderson nedokázal zareagovat.

5:5

Výhoda Berdych. Return Andersona končí v autu.

6:5

A další Berdychův přímý bod ze servisu znamená vedení 6:5.

6:5

0:15 Anderson zahrál špatný stopbal, Berdych jej doběhl a sám křížným stopbalem bodoval.

6:5

15:15 Berdychův forhend končí za základní čarou.

6:5

30:15 po dvanáctém Andersonově esu v zápase.

6:5

40:15 po velmi dobrém servisu zametl Anderson forhendem míč do rohu kurtu.

6:6

O vítězi třetí sady musí rozhodnout tie-break. Andersonovi se tentokrát stopbal povedl.

6:6

1:0 Berdych se při podání dostal do tlaku a výměnu zakončil forhendem do Andersonova protipohybu.

6:6

1:1 Ihned po servisu šel Anderson na síť a opět nekompromisně zabil forhend do rohu kurtu.

6:6

1:2 po třináctém Andersonově esu.

6:6

1:3 První minibrejk. Berdych zahrál z forhendu do autu.

6:6

1:4 A další minibrejk. Anderson zahrál stopbal, Berdych jej doběhl, ale poslal míč do pásky.

6.6

2:4 První minibrejk Berdych umazal vítězným míčem přímo z returnu.

6:6

2:5 Tentokrát si Anderson podání udržel. Nabil si podáním a poté forhendem uklidil míč mimo Berdychův dosah.

6:6

2:6 a čtyři setboly pro Andersona. Berdych se ho snažil z bekhendu prohodit, ale poslal míč do sítě.

6:6

3:6 První setbol Berdych odvrací forhendovým úderem ven z kurtu.

6:6

4:6 A odvrací i druhý, tentokrát při Andersonově servisu. Zahnal jej křižným forhendem ven z kurtu a Jihoafričan poslal forhendem míč do sítě.

6:7

Napotřetí už se mu to ale nepodařilo. Anderson po výhře 7:4 v tie-breaku získává třetí set a ujímá se vedení 2:1 na sety. Berdych přitom měl velkou šanci na snížení na 5:6, smeč však poslal do sítě.

0:0

Začíná čtvrtý set, na podání jde Anderson.

0:0

15:0 Berdychův bekhendový úder končí v síti.

0:0

30:0 po čtrnáctém Andersonově esu v zápase.

0:0

40:0 Berdych opět z bekhendu posílá míč do sítě.

0:1

Čistá hra Andersona. Po dalším výborném servisu přichází přesný forhendový úder.

0:1

0:1

15:15 Berdych Andersonův kraťas doběhl, ale pak jej Jihoafričan prohodil.

0:1

15:30 Berdychův úder končí v těsném autu.

0:1

30:30 Nyní končí v autu Andersonův return.

0:1

40:30 A další Andersonův return končí v autu.

0:1

40:40 Anderson Berdycha zatlačil a poté výměnu zakončil přesným úderem do rohu.

0:1

Výhoda Berdych. Pomohl si dobrým servisem a poté forhendem nedal šanci Andersonovi zareagovat.

0:1

Shoda. To je škoda. Berdych se dostal do slibné pozice, forhendový úder však poslal do sítě.

0:1

Výhoda Berdych. Anderson nedokázal zreturnovat jeho servis.

0:1

Shoda. Anderson returnem vyhnal Berdycha z kurtu a poté bekhendem poslal míč do opuštěné části hřiště.

0:1

Výhoda Berdych po parádním bekhendovém prohozu po lajně.

1:1

Berdych srovnáná na 1:1 svým šestým esem v zápase.

1:1

15:0 po přímém bodu Andersona ze servisu.

1:1

30:0 Anderson zahrál své patnácté eso v zápase.

1:1

40:0 Berdychův forhend v záklonu končí v síti.

1:2

Čistá hra pro Andersona. Ten si opět pomohl servisem a poté nedal Berdychovi šanci.

1:2

15:0 Berdych se dostal dobrým servisem do útoku a vítězným forhendem se dostává do vedení.

1:2

15:15 Vynikající bekhend vyhnal Berdycha z kurtu a forhendem vše Anderson dokončil.

1:2

15:30 Andersonův return skončil na lajně a Berdych poté poslal míč do autu.

1:2

30:30 Teď naštěstí zahrál Berdych přímý bod ze servisu.

1:2

40:30 Berdych se nechytatelným servisem dostává do výhody.

1:2

40:40 Po jeho úderu do autu je tu však shoda.

1:2

Výhoda Berdych. Andersonův return zastavuje pásku.

2:2

Berdych srovnává na 2:2. Andersonův return končí v dalekém autu.

2:2

15:0 Berdychův return je příliš dlouhý.

2:2

15:15 Bekhendový úder Andersona končí v síti.

2:2

30:15 Nevynucená Berdychova chyba z bekhendu.

2:2

40:15 Za základní čarou končí i Berdychův return.

2:3

Anderson se dostává opět do vedení. Berdych tentokrát vrátil jeho servis jen do sítě.

2:3

15:0 Andersonův forhend zastavuje síť.

2:3

30:0 Berdych vyhnal Andersona servisem ven z kurtu a poté zakončil výměnu forhendem po čáře.

2:3

40:0 Anderson returnoval jen do sítě.

3:3

Čistá hra Berdych. Opět vyhnal servisem Andersona ven z kurtu a zakončil výměnu forhendem po lajně.

3:3

3:3

30:0 Po dobrém druhém podání poslal Anderson míč do Berdychova protipohybu.

3:3

40:0 po šestnáctém Andersonově setu.

3:4

Čistá hra také pro Andersona. Vyhnal Berdycha servisem a poté zabil míč forhendem po čáře.

3:4

15:0 Berdych vstupuje do osmé hry třetího setu svým osmým esem v zápase.

3:4

30:0 Berdych zatlačil Andersona do rohu a jeho obranný bekhend skončil v síti.

3:4

40:0 Anderson se pustil do útoku, bekhendový úder však poslal za základní čáru.

4:4

Další čistá hra, tentokrát pro Berdycha. Pokus o přímý bod Andersona z returnu skončil v autu.

4:4

0:15 Berdych výborně zareturnoval, dostal se na síť a míč poslal přesně do rohu kurtu.

4:4

15:15 Anderson výborným podáním Berdycha zatlačil a pak poslal vítězný forhend po čáře.

4:4

30:15 Berdychův křižný bekhend končí v autu.

4:4

30:30 Berdych riskoval a vyplatilo se mu to, forhend poslal přesně na čáru.

4:47

30:40 a brejkbol pro Berdycha. Tentokrát riskoval Anderson, křižný forhend však poslal do těsného autu.

5:4

A Berdych brejkbol proměňuje a stejně jako v prvním setu bude za stavu 5:4 podávat na výhru v setu. Hned po returnu se dostal do ofenzivy a po jeho forhendovém úderu poslal Anderson míč so autu.

5:4

0:15 Berdychův bekhend končí v síti.

5:4

15:15 Berdych si pomohl servisem a poté míč forhendem po lajně uklidil do rohu kurtu.l

5:4

15:30 po Andersonově vítězném křižném returnu z forhendu přesně do rohu kurtu.

5:4

30:30 Berdych si však znovu pomohl servisem a Anderson v nouzi poslal forhendem míč do sítě.

5:4

30:40 a brejkbol pro Andersona. Berdychův křižný bekhend končí v autu.

5.4

40:40 Berdych jej odvrací, bekhendem poslal Andersona ven z kurtu a Jihoafričan poslal v záklonu míč do sítě.

5:4

Berdych má setbol. Křižný bekhend Andersona končí v autu.

5:4

Shoda. Ale setbol odvrací jej i Anderson. Pomohl si vynikajícím returnem a výměnu zakončil křižným bekhendem přesně do rohu.

5:4

Další setbol pro Berdycha. Vyhnal Andersona podáním ven z kurtu a volejem poslal míč do opačného rohu.

6:4

Berdych vyhrává čtvrtý set 6:4 a srovnává stav zápasu na 2:2. Anderson se snažil výměnu sám ukončit, forhend po lajně se však těsně do kurtu nevešel.

0:0

Začíná pátý set, na podání jde Anderson.

0:0

0:15 Andersonův forhend končí v těsném autu.

0:0

15:15 tentokrát si však pomohl servisem a následný forhend poslal přesně do rohu kurtu.

0:0

30:15 po přímém bodu Andersona ze servisu.

0:0

40:15 po výborném servisu a následném zabití míče do volné části kurtu.

0:0

40:30 Berdych dobře zareturnoval a Anderson poslal míč do sítě.

0:1

Hra Anderson. Jihoafričan hru zakončuje vítězným bekhendovým úderem.

0:1

15:0 Andersonův return končí v těsném autu.

0:1

30:0 Po dobrém returnu se dostal Anderson do tlaku, zahrál však nevynucenou chybu z forhendu.

0:1

40:0 Nyní poslal Anderson do autu míč z bekhendu.

0:1

40:15 Anderson výborně zareturnoval a poté poslal nechytatelný forhend do rohu kurtu.

0.1

40:30 A opět ten samý scénář. Berdych na forhendový úder ven z kurtu nedosáhl.

1:1

Berdych však přesto srovnává stav na 1:1. Zahnal Andersona do rohu a ten poslal obranným forhendem míč do sítě.

1:1

1:1

15:15 Berdych si natáhl Andersona k síti a poté jej křižným bekhendovým úderem prohodil.

1:1

15:30 Anderson zahrál příliš krátký míč a Berdych jej potrestal křižným forhendovým úderem přesně do rohu kurtu.

1:1

30:30 po Berdychově returnu do sítě.

1:1

30:40 a brejkbol pro Berdycha. Ten zatlačil soupeře returnem a pak zahrál nechytatelný forhendový úder po lajně.

1:1

40:40. Anderson jej však likviduje esem.

1:1

Výhoda pro Andersona po dalším esu.

1:2

Anderson hru zakončuje třetím esem v řadě.

Oba hráči si vyžádali pomoc lékařů, hrát se tedy nebude zhruba deset minut.

Pojďme se proto podívat na ostatní kurty.

Překvapení se zrodilo ve 3. kole ženské dvouhry. Světová trojka Agnieszka Radwaňská z Polska podlehla Rusce Světlaně Kuzněcovové v poměru 1:6 a 2:6.

Polská tenistka Agnieszka Radwaňská se po porážce zdraví s vítězkou Ruskou Světlanou Kuzněcovovou ve 3. kole French Open 2012 | Foto: Reuters
1:2

15:0 Hned po pauze posílá Anderson svůj return za základní čáru.

1:2

30:0 Berdychův forhend dopadl přesně na lajnu.

1:2

40:0 Nyní končí v autu Andersonův bekhend.

2:2

Berdych vyrovnává čistou hrou na 2:2. Anderson poslal return za základní čáru.

2:2

15:0 po esu Andersona.

2:2

15:15 Velký kiks Andersona. Ve slibné pozici poslal míč daleko do autu.

2:2

2:2

30:30 Český tenista kontruje vítězným bekhendovým úderem po čáře.

2:2

40:30 po dalším esu Andersona.

2:3

Anderson se dostává opět do vedení. Opět si pomohl přímým bodem ze servisu.

2:3

15:0 Berdych si vytáhnul servisem soupeře na jednu stranu a poté poslal forhendem vítězný míč do opačného rohu.

2:3

30:0 po Berdychově esu.

2:3

40:0 Další výborný servis Berdycha, Anderson v nouzi poslal forhend do autu.

3:3

Berdych srovnává na 3:3 dalším svým esem.

3:3

15:0 Berdych se pokusil zahrát vítězný míč forhendem po čáře, kurt ale minul.

3:3

15:15 Vítězný Berdychův bekhendový return, míč končí přesně v rohu.

3:3

30:15 Znovu se snažil Berdych zahrát vítězný míč, svůj úder však poslal do autu.

3:3

30:30 Berdych však srovnává. Anderson se rozhodl jít na síť, Berdych jej však snadno po čáře prohodil.

3:3

30:40 a brejkbol pro Berdycha. Ten se hned z returnu trefil přesně základní čáru a Anderson už nedokázal vrátit míč do kurtu.

4:3

A Anderson pomáhá Berdychovi sám. Z druhého podání se pokusil zahrát eso, kurt však minul.

4:3

15:0 Andersonův forhendový úder končí za základní čarou.

4:3

30:30 Berdych hnal Andersona z rohu do rohu a hru zakončil forhendem do volné části kurtu.

4:3

40:0 Anderson nedokázal Berdychovo podání zreturnovat.

5:3

Berdych brejk potvrzuje čistou hrou, v posledním případě si pomohl esem. Anderson nyní bude podávat na záchranu v zápasu.

5:3

15:0 Anderson začíná 22. esem v zápase.

5:3

15:15 Berdych srovnává forhendovým úderem po lajně.

5:3

30:15 Další přímý bod Andersona ze servisu.

5:3

40:15 Parádní výměna z obou stran. Oba hráči se po stopbalu Andersona dostali na síť, Berdych po výměně na síti poslal míč do autu.

5:4

Hra Anderson. Berdych však nyní bude podávat na výhru v zápase. Anderson si opět pomohl servisem, který Berdych nezreturnoval.

5:4

15:0 Andersonův return končí v autu.

5:4

30:0 Další Jihoafričanův return končí mimo kurt.

5:4

30:15 Berdych zahrál v nepravou chvíli dvojchybu.

5:4

40:15 Berdych má dva mečboly. Forhendový úder Andersona končí v síti.

6:4

Berdych vítězí v pátém setu 6:4 a po téměř čtyř hodinách hry postupuje do třetího kola.

V něm bude hrát s vítězem duelu mezi Argentincem Juanem Martínem del Potrem a Chorvatem Marinem Čiličem.

Berdycha v klíčovém momentu podržel servis. V posledním případě returnoval Anderson jen za základní čáru.

Pojďme se přesunout na kurt číslo šest, kde o postup do třetího kola bojují nasazené devítky František Čermák a Filip Polášek proti chorvatsko-brazilskému páru Ivan Dodig - Marcelo Melo.

Československý pár vyhrál první set 7:5, ve druhém setu byl úspěšnější soupeř v poměru 6:3. Ve třetím setu vede Čermák s Poláškem, na podání je však soupeř.

2:2

Bohužel Čermák s Poláškem nevyužili dvou brejkbolů za stavu 15:40, soupeři je odvrátili a po čtyřech vyhraných míčích v řadě srovnali stav na 2:2.

3:2

Čermák s Poláškem však odpovídají čistou hrou.

3:3

Také Dodig s Melem tentokrát neměli na svém servisu problémy a srovnali čistou hrou.

3:4

V tu nejnevhodnější chvíli přichází brejk soupeře. Čermák s Poláškem sice vedli 30:0, Dodig s Melem se však čtyřmi vyhranými míči v řadě dostali ve třetí sadě do vedení 4:3 a jsou už jen dvě hry od postupu.

4:4

Čermák s Poláškem si však čistou hrou ztracený servis berou hned zpět.

5:4

Česko-slovenský pár odvrátil dva brejkboly, naopak sám svůj první gembol proměnil, a soupeři tak nyní budou podávat na udržení se v setu.

5:5

Dodig s Melem však kritickou situaci s přehledem zvládají a srovnávají na 5:5.

5:6

Čermák s Poláškem naopak v důležité chvíli selhávají. Dodig s Melem se dostali do vedení 40:15, první brejkbol sice nevyužili, ten druhý už ano, a nyní tak budou podávat na výhru v zápase.

6:6

Česko-slovenskému páru se však povedla stejná věc jako před chvílí a v klíčovém okamžiku si čistou hrou bere vedení. O vítězi tak musí rozhodnout tie-break.

6:6

Dodig s Melem hned na úvod získali minibrejk, který při svém servisu potvrdili a vedou 3:0.

6:6

Další minibrejk pro chorvatsko-brazislský pár, který vede 4:1 a nyní bude podávat.

6:6

6:1 pro Dodiga s Melem, kteří mají hned pět mečbolů.

6:6

3:6 - Čermák s Poláškem při svém podání dva mečboly odvrátili.

6:6

4:6 - další mečbol odvrácen.

6:7

Počtvrté se už jim to však nepovedlo.

Ivan Dodig s Marcelem Melem vyhrávají v poměru 5:7, 6:3 a 7:6 do třetího kola, kdežto František Čermák s Filipem Poláškem v turnaji končí.

Pojďme se podívat na výsledky dalších zápasů 3. kola dvouhry žen.

Na rozdíl od světové trojky Radwaňské do osmifinále postoupila druhá hráčka žebříčku WTA Ruska Maria Šarapovová, která porazila Japonku Ajumi Moritaovou dvakrát 6:1.

Dál postoupila i nasazená patnáctka Dominika Cibulková ze Slovenska (na obrázku), která si v poměru 6:2 a 6:1 poradila s přemožitelkou Lucie Šafářové z 2. kola - Španělkou Mariou José Martínezovou Sánchezovou.

Ve 3. kole končí i přemožitelka Petry Cetkovské z 2. kola - Francouzka Mathilde Johanssonová. Ta podlehla Američance Sloane Stephensové 3:6 a 2:6.

Končí i nasazená třináctka Ana Ivanovičová ze Srbska, která podlehla 21. nasazené hráčce Saře Erraniové 6:1, 5:7 a 3:6.

Dál jde naopak nasazená šestka a vítězka loňského US Open Australanka Samantha Stosurová, která porazila přemožitelku Ivety Benešové z 1. kola Rusku Naďu Petrovovou.

Po vítězství 6:2 a 6:1 nad Španělkou Anabel Medinaovou Garriguesovou postupuje do osmifinále i Chorvatka Petra Martičová.

Slovenská tenistka Dominika Cibulková se raduje z vítězství nad Španělkou Marií-Jose Martinez-Sanchezovou ve 3. kole French Open 2012. | Foto: Reuters

Po Tomáši Berdychovi je druhým postupujícím do osmifinále mužské dvouhry Francouz Jo Wilfried Tsonga, který porazil Itala Fabia Fogniniho po setech 7:5, 6:4 a 6:4.

V dohrávaném zápase 2. kola pak Španěl Marcel Granollers porazil v pěti setech Tunisana Maleka Džazírího.