Závod v Canmore vyhrál Checchi. Šperl skončil sedmý

Red Spo
26. 1. 2008 0:05
Ital vyhrál s náskokem osmi vteřin před Sommerfeldtem
Martin Koukal skončil v pátečním závodě na osmnáctém místě
Martin Koukal skončil v pátečním závodě na osmnáctém místě | Foto: Ondřej Besperát

Canmore - Italský závodník v běhu na lyžích Valerio Checchi vyhrál páteční závod na 15 kilometrů volnou technikou v kanadském Canmore. Na druhého Reného Sommerfeldta z Německa si postupně vypracoval náskok 8,3 vteřiny.

Ten se ovšem dokázal vyhoupnout na druhou příčku průběžného pořadí Světového poháru, když se dotáhl na vedoucího Lukáše Bauera na rozdíl 209 bodů.

Český vítěz Tour de Ski do zámoří kvůli nachlazení neodcestoval, a tak se nejlépe umístěným reprezentantem stal Milan Šperl, jenž se probojoval na sedmou pozici s celkovou ztrátou necelých třiceti vteřin.

Šperl začal závod velmi zvolna, na prvním mezičase na pěti kilometrech se pohyboval až ve čtvrté desítce. Ovšem své tempo zvyšoval a v cíli mu jen patnáct vteřin scházelo na bronzového Pillera-Cottrera. Další český závodník Martin Koukal skončil osmnáctý.

V ženách se na desetikilometrové trati radovala z vítězství Valentina Ševčenková z Ukrajiny, která deklasovala o půl minuty druhou Medvěděvovou z Ruska i třetí Polku Kowalczykovou. Češky v Kanadě nestartovaly.