Zakopalová si další finále nezahraje, vypadla s Bulharkou

9. 1. 2013 11:00
Česká tenistka nenaváže na povedený turnaj v Šen-čenu. V Hobartu ji vyřadila Pironkovová
Klára Zakopalová nenaváže na povedený turnaj v Šen-čenu. V Hobartu ji vyřadila Bulharka Pironkovová | Foto: Eduard Erben

Hobart - Klára Zakopalová v australském Hobartu nenavázala na skvělé výkony z turnaje v Šen-čenu, kde si o víkendu zahrála finále.

Už ve druhém kole generálky na Australian Open totiž aktuálně 23. hráčka žebříčku WTA podlehla Bulharce Cvetaně Pironkovové 6:3, 4:6 a 2:6.

Před prvním grandslamovým turnajem sezony, který startuje už v pondělí, tak v singlu zůstal z českých tenistů už jen Tomáš Berdych na exhibičním turnaji v Melbourne.

Třetí nasazená hráčka sice vyhrála v silném větru první set, když hned třikrát vzala své soupeřce servis, Bulharka jí to však ve druhém setu oplatila stejnou mincí.

Třicetiletá Češka se ve třetím setu sice dostala do vedení 2:0, 39. hráčka žebříčku WTA poté dalších šest her vyhrála a postoupila do čtvrtfinále.

Tam si pětadvacetiletá Bulharka zahraje s obhájkyní titulu Monou Barthelovou z Německa.

Pironkovová (Bul.) - Zakopalová (3) 3:6, 6:4, 6:2.