26. 1. 2009 12:29
Šárka Záhrobská skončila v Super-G na 27. místě
Šárka Záhrobská
Šárka Záhrobská | Foto: Ondřej Besperát

Cortina d´Ampezzo - Šárka Záhrobská obsadila v superobřím slalomu v italské Cortině d´Ampezzo 27. místo a po nedělní diskvalifikaci v obřím slalomu si tak spravila náladu.

Poprvé v kariéře zvítězila čtyřiadvacetiletá Švédka Jessica Lindellová-Vickarbyová, na dalších místech skončily s bezmála sekundovou ztrátou Anna Fenningerová z Rakouska a Švýcarka Andrea Dettlingová.

V čele průběžného pořadí SP zvýšila svůj náskok na 104 bodů Američanka Lindsey Vonnová, třebaže dnes v Cortině dojela až osmá.

Její nejvážnější konkurentky Maria Rieschová z Německa a Švédka Anja Pärsonová totiž závod po pádu nedokončily. Záhrobská přes zisk čtyř bodů zůstala celkově na osmém místě.

Lyžařky nyní čekají před začátkem světového šampionátu, který se koná jednou za dva roky, ještě dva závody SP v německém Garmisch-Partenkirchenu: v pátek se tam pojede slalom, o den později Super-G.

Mistrovství světa ve francouzském středisku Val d'Isere začne 3. února. Šárka Záhrobská tam bude obhajovat zlato ze Švédska.