Vítězná série New Jersey pokračuje

ČTK
28. 3. 2006 7:56
New York - Basketbalisté New Jersey porazili v pondělním utkání NBA Phoenix 110:72 a protáhli svou vítěznou sérii již na devět zápasů. Suns nastříleli nejméně bodů v sezoně také proto, že bez jediného koše zůstal úřadující nejužitečnější hráč soutěže Steve Nash.
Jason Kidd z New Jersey (vlevo) brání hráče Phoenixu Steva Nashe.
Jason Kidd z New Jersey (vlevo) brání hráče Phoenixu Steva Nashe. | Foto: Reuters

Nejlepšími střelci vítězů byli Nenad Krstič s 21 a Vince Carter s 20 body, díky pevné obraně se náskok New Jersey v jednu chvíli vyšplhal až na 42 bodů.

Phoenix měl přitom před utkáním nejvyšší průměr dosažených bodů v lize, přes 108 na zápas, tentokrát však hosté minuli skoro tři čtvrtiny svých střeleckých pokusů.

Nets, kteří v neděli dokázali vyhrát i v hale nejlepšího týmu letošní NBA Detroitu, tak už chybí jen krůček nejen k postupu do play off, ale také k diviznímu titulu. "Tohle nemohl nikdo čekat," řekl novinářům po zápase trenér New Jersey Lawrence Frank. "V obraně hráli opravdu výborně," uznal Nash.

Podobně suverénně si poradili hráči Utahu s New Orleansem, zvítězili o 24 bodů. Jasnou výhru si zejména díky 40 bodům Gilberta Arenase odvezl také Washington z Golden State.

Nejdramatičtější duel pondělního programu tak viděli diváci v Miami, kde domácí celek zdolal 96:91 Indianu, proti níž se Heat dlouhodobě nedaří. I nyní domácí krátce po poločase prohrávali o čtrnáct bodů a navíc už hráli bez vyloučeného Udonise Haslema, ale ve zbytku třetí čtvrtiny ztrátu smazali.

Miamský pivot Shaquille O'Neal dal 23 bodů a připsal si 11 doskočených míčů. Nebývale úspěšný byl i při střelbě trestných hodů, v závěrečné dvouminutovce z nich přidal na konto domácího mužstva tři důležité body.

V sezoně měl O'Neal úspěšnost šestek jen 46 procent, v pondělí ale proměnil jedenáct ze čtrnácti. To ocenili i protihráči. "Najednou je dával. To byl nejpodstatnější moment zápasu," prohlásil nejlepší střelec Indiany Stephen Jackson.

Miami - Indiana 96:91, New Jersey - Phoenix 110:72, Utah - New Orleans/Oklahoma City 104:80, Golden State - Washington 98:116.