VIDEO Simulanty NBA netrpí. Evans zaplatí 100 000 pokutu

Sport ČTK Sport, ČTK
23. 11. 2012 9:28
Podívejte se na nasimulovaný pád Reggieho Evanse, za který musí jako první basketbalista v historii NBA zapaltit pokutu.
Podívejte se na nasimulovaný pád Evanse. | Video: Sport

New York - Reggie Evans z týmu Brooklyn Nets je prvním basketbalistou z NBA, který doplatil na nové pravidlo o pokutách udělovaných za simulování. Protože už byl napomenut podruhé, zaplatí pět tisíc dolarů.

Vedení NBA mu trest uložilo za chování během úterního zápasu s Los Angeles Lakers. Byť měl jen lehký kontakt s hráčem Metta World Peace, teatrálně s rukama nad hlavou zavrávoral a málem vrazil do rozhodčího, stojícího nedaleko.

První varování za simulování obdržel křídelní hráč Evans v zápase s Bostonem 15. listopadu. Provinilcům od této sezony hrozí za pátý prohřešek pokuta až 30.000 dolarů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Mezi prioritami evropského předsednictví vidí Bek kyberbezpečnost, odlesňování a svobodu médií

Mezi tématy českého předsednictví v Radě EU by se podle ministra pro evropské záležitosti Mikuláše Beka (STAN) měla objevit kyberbezpečnost či odlesňování spojené s ukládáním oxidu uhličitého. Bek v pořadu České televize Otázky Václava Moravce uvedl, že Česko by mělo během předsednictví, které zemi čeká v druhé polovině roku, mít jako prioritu i téma svobody a odpovědnosti médií.

"To neznamená, že bychom měli kázat polským kolegům," odpověděl na dotaz, zda by diskuse o svobodě médií nenarušila dialog mezi zeměmi visegrádské čtyřky, tedy Českem, Slovenskem, Polskem a Maďarskem.

Už dříve Bek uvedl, že vláda hodlá v roce českého předsednictví Evropské unie více než dosud budovat vztahy se zeměmi mimo Visegrádskou skupinu, na niž se orientoval předchozí kabinet. Na prvním jednání v sídle Evropské komise debatoval počátkem ledna mimo jiné o přípravách předsednictví. Mezi nové české partnery by podle Beka měla patřit například Francie, která EU vede v současnosti. Česko podle ministra musí být také připraveno sehrát roli prostředníka ve sporu o vládu práva, který vedou unijní instituce s Polskem a Maďarskem, přičemž by nemělo slevit ze zásadních principů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy