Verner: Na mistrovství světa nepojedu. Jsem z formy

ČTK ČTK
18. 3. 2010 16:00
Místo něj pojede do Turína Pavel Kaška
Verner skončil na hrách ve Vancouveru až devatenáctý
Verner skončil na hrách ve Vancouveru až devatenáctý | Foto: Reuters

Praha - Tomáš Verner se příští týden nezúčastní mistrovství světa  v krasobruslení v Turíně.

Čtvrtý muž z loňského světového šampionátu se rozhodl předčasně ukončit sezonu. Exmistr Evropy řekl ČTK, že se necítí v dostatečné formě na to, aby soutěžil se světovou elitou o přední umístění.

Čtěte také:
V krátkém programu se Vernerovi nedařilo, zářil Březina


Spor o čtverný skok ještě víc rozvířil premiér Putin

Verner měl v této sezoně řadu zdravotních problémů, které poznamenaly jeho výkony. Od ledna je sice fit, ale nevydařilo se mu vystoupení na olympijských hrách ve Vancouveru, kde obsadil až 19. místo, a ve formě se necítí ani dnes.

"Budu se věnovat škole"

"V tréninku jsem viděl, že bych nebyl schopen s nejlepšími soupeřit a pohybovat se třeba kolem pátého místa. A jet tam jen proto, že to mám vyjeté, jsem nechtěl," řekl ČTK Verner.

Své rozhodnutí nestartovat oznámil zástupcům Českého krasobruslařského svazu začátkem týdne. Společně s Michalem Březinou se tak v Turíně představí původně náhradník Pavel Kaška.

Verner zároveň přiznal, že je po sezoně psychicky unavený a utahaný. V příštích týdnech by si tak svěřenec trenérky Vlasty Kopřivové chtěl hlavně odpočinout.

"Budu se věnovat škole. Potřebuji dokončit třetí ročník a v létě by mě měly čekat bakalářské zkoušky," uvedl student Fakulty tělesné výchovy a sportu Karlovy univerzity.

"Budu mít také čas přijít na to, kde se stala chyba"

"Budu mít také čas přijít na to, kde se stala chyba. Až pak se rozhodnu, kdy se začnu připravovat na další sezonu," řekl třiadvacetiletý krasobruslař, jenž má v plánu představit se v dubnu na exhibicích v Japonsku, v Praze a v Koreji.

Foto: Reuters

"Na ty se těším. Je to něco jiného než závod. Dodává mi to energii," řekl Verner.

Jeho neúčast na MS může pro české krasobruslení znamenat problém pro další rok. Aby se příští rok mohli na světovém šampionátu opět představit dva muži, musí být součet umístění Březiny a Kašky maximálně 28.

Nejlepším výsledkem jedenadvacetiletého Kašky je přitom 27. místo z roku 2008. Březina na MS ještě nikdy nestartoval, letos však skončil čtvrtý na mistrovství Evropy a byl desátý na olympijských hrách. V nejlepší desítce by neměl chybět ani v Turíně.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy