Vaidišová je v osmifinále. Čeká ji Serena Williamsová

maj
18. 1. 2008 16:15
Vaidišová je v Melbourne první osmifinalistkou
Nicole Vaidišová má na Australian Open vyčerpávající program. Ve dvouhře je už v osmifinále, ve čtyřhře postoupila s Barborou Záhlavovou-Strýcovou do třetího kola. Serena Williamsová je však na tom stejně, také ona úspěšně prochází i pavoukem čtyřher. | Foto: Reuters

Melbourne - Znovu snadná výhra a opět bez ztráty setu. Nicole Vaidišová zatím na grandslamovém Australian Open předvádí spolehlivé výkony, když na předchozí úspěchy navázala ve třetím kole.

Hladce ve dvou setech porazila Ai Sugiyamaovou z Japonska, což jí v pátek přineslo postup už do osmifinále.

Areál Melbourne Park zná dokonale. Letos si vyzkoušela kurt číslo 2, Rod Laver Arenu a nyní Margaret Court Arenu.

Už od začátku zápasu měla česká reprezentantka převahu, což se brzy projevilo na skóre. Prolomila podání o dvanáct let starší soupeřky a náskok si hlídala. Jako obvykle neváhala Vaidišová předvést riskantní údery, některé vyšly, některé ne.

Vaidišová smetla domácí naději a je ve 3. kole
Šarapovová v kalhotách. Podívejte se na show Djokoviče
Čeští tenisté napravují v Austrálii dojem ve čtyřhrách

Sugiyamaová, která před čtyřmi roky nakoukla do elitní světové desítky, měla také v úvodu několik příležitostí k brejku. Ovšem k její smůle posílala míčky v klíčových momentech do autu. Poslední Češka ve dvouhře i proto ovládla první set v poměru 6:3.

V nastoleném trendu pokračovala v dalším průběhu utkání. Hned v prvním gamu využila Vaidišová nabídnutý brejkbol, který při svém podání potvrdila, šla tak do vedení 2:0.

Stejně jako ve středu proti Molikové se Vaidišová opírala o výborné podání. Na kurtech v Melbourne zaznamenala navíc už šestnáct es, což ji mezi ženami řadí na první pozici.

Za stavu 4:3 sice musela odvracet hrozbu dvou brejkbolů a tedy ztráty podání, ale možné vyrovnání nedopustila. Naopak, náskok udržela a hned po prvním mečbolu se radovala ze zisku sady i celého zápasu (6:3 a 6:4).

V cestě stojí Serena Williamsová

Osmnáctiletá hráčka na úvod pátečního programu potvrdila roli favoritky a vůbec jako první tenistka postoupila do osmifinále.

Zde se utká se Serenou Williamsovou, která si se svou soupeřkou, Běloruskou Victorií Azarenkovou, poradila zcela shodným výsledkem jako Nicole - 6:3 a 6:4.

Na Američanku nemá Češka dobré vzpomínky. Ve všech třech předchozích soubojích totiž zůstala na její raketě..

Právě mladší ze sester Williamsových zdolala českou jedničku i v loňském semifinále Australian Open a následně také triumfovala ve finále.

Mauresmovou vyřadila domácí Dellacquaová

Největší překvapení v pátečních zápasech způsobila domácí Casey Dellacquaová, která vyřadila předloňskou vítězku Australian Open, Francouzku Amélii Mauresmovou. Ta se po loňské překvapivé osmifinálové porážce od Lucie Šafářové s turnajem znovu  loučí předčasně.

Dvaadvacetiletá Dellacquaová přešla v Melbourne přes první kolo až na šestý pokus. Letos uspěla a záhy vyřadila někdejší světovou jedničku.

První set sice patřil favoritce, jenže ve druhém se chytla a vyhrála 6:4. Domácí fanoušci ji nakonec dohnali k výhře ve třetím setu a celkovému vítězství 6:3, 4:6, 4:6.

Z turnaje už vypadla i americká mužská jednička Andy Roddick. Ve třetím kole nestačil ľoňský semifinalista na Němce Kohlschreibera. když prohrál po setech 6:4, 3:6, 7:6, 6:7, 8:6. Duel se protáhl až do druhého hodiny ranní australského času.