Tragédiemi bičovaný mladík či nástupce legendy. Tyhle hvězdy NBA Češi vyzvou na MS

jzp jzp
30. 8. 2019 6:08
Delikátní odměna za postup po 37 letech. Čeští basketbalisté v obnovené premiéře na mistrovství světa vyzvou 1. září USA. Hlavní favorit turnaje sice nesestavil další Dream Team, přesto má obrovskou sílu. Podívejte se, proti komu se Tomáš Satoranský a spol. budou pokoušet o zázrak.
Harrison Barnes, Sacramento Kings
Harrison Barnes, Sacramento Kings | Foto: Reuters

Harrison Barnes

Forward, 27 let, Sacramento Kings
Prům. roční plat: 21,3 mil. dolarů

Jako jediný z mužstva má olympijskou zkušenost. Medaili, pochopitelně zlatou, si přivezl z Ria 2016. Reprezentaci přináší všestrannost, jen v nahrávkách má rezervy.

V minulé sezoně zažil nezáviděníhodný moment. Šéfové Dallasu ho po třech letech spolupráce vyměnili do Sacramenta. Během zápasu. Barnes s němým výrazem tak poslední chvíle u Mavericks musel strávit zahříváním lavičky.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Britský herec Terry Jones ze skupiny Monty Python daroval mozek vědcům

Jones trpěl poměrně vzácným druhem demence, která postihuje především čelní oblast mozku. Herec měl podle britského tisku v posledních letech problémy s komunikací a porozuměním.

Jeho mozek byl podle The Daily Telegraph uložen v neurologickém institutu londýnské univerzity UCL. "Výzkum mozkových tkání nám pomáhá v pochopení těchto nemocí. Darování mozku není zdaleka běžné, velice si toho ceníme," řekl Thomas Warner, který má v UCL na starosti mozkovou banku.

Zdroj: ČTK
před 37 minutami

V Česku pracuje víc Britů, od hlasování o brexitu jich přibyla třetina

V Česku přibylo od referenda o brexitu pracovníků z Británie. Proti červnu 2016, kdy se ve Spojeném království hlasovalo o odchodu z EU, se počet britských zaměstnanců zvedl o víc než třetinu. Vzrostl také počet Britů a Britek, kteří se rozhodli žít v ČR natrvalo. Zvýšil se o 55 procent. Vyplývá to ze statistik úřadu práce a ministerstva vnitra. Britové tvoří ve srovnání s jinými cizinci jen malou skupinu. V ČR jich je přes 8300. Počet přistěhovalců z této země rostl v posledních letech ale víc než z jiných starých zemí EU.

Česko už loni na jaře přijalo zákon, který v případě brexitu bez dohody zaručuje do konce letoška lidem z Británie stejné zacházení jako ostatním lidem z EU. Mají stejné postavení jako Češi a Češky. Další vývoj bude záviset na výsledku vyjednávání.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

V porotě letošní soutěže Miss Germany zasednou po 93 letech pouze ženy

Zasedne v ní například přebornice v karate, televizní hlasatelka či bývalá krajně pravicová politička. Poprvé za 93 let existence v ní ale nebude zastoupen ani jeden muž, napsal britský list The Times.

Motto nově koncipované Miss Germany zní "Podpora autentických žen". Šestnáct adeptek na titul porotkyně příští měsíc posoudí na základě jejich osobností a životních příběhů.

Neznamená to, že se v porotě v budoucnu už žádný muž neobjeví, řekl šéf soutěže Max Klemmer. Nicméně každý, kdo se bude chtít porotcem stát, bude muset projít testem, zda se ztotožňuje s novým konceptem soutěže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy