Tři sjezdařky měly při tréninku vážné pády

ČTK
13. 2. 2006 15:12
Vážnými pády skončil druhý trénink sjezdařek pro obhájkyni olympijského titulu Carole Montilletovou z Francie, další favoritku Američanku Lindsey Kildowovou a Kanaďanku Allison Forsythovou. Všechny lyžařky museli záchranáři ze svahu svézt do cílového prostoru na saních, o jejich zdravotním stavu zatím nejsou známy žádné podrobnosti.

Všechny české závodnice absolvovaly druhou tréninkovou jízdu bez problémů. Nejlépe zvládla trať v San Sicariu Šárka Záhrobská, která obsadila 47. místo. Lucie Hrstková skončila na 52. příčce, Petra Zakouřilová byla jednašedesátá. Nejrychlejší čas dnes zajela Švýcarka Martina Schildová, která o 76 setin porazila Renate Götschlovou z Rakouska. Záhrobská za ní zaostala o 5,38 sekundy. Vítězce dvou sjezdů v této sezoně Světového poháru Kildowové ustřelily lyže v jedné z branek v relativně ploché pasáži trati. Jednadvacetiletá Američanka vyletěla do vzduchu a po pěti metrech tvrdě dopadla na záda a hlavu. Než k ní dojeli záchranáři, svíjela se na sněhu bolestí a plakala. Ke sjezdovce pro ni přiletěl vrtulník, který ji převezl do turínské nemocnice s podezřením na zranění zad a kolena. Dvaatřicetiletá Montilletová ztratila kontrolu nad lyžemi po skoku přibližně v polovině trati a vletěla do ochranných sítí u trati. Hned na místě ji záchranáři několik minut ošetřovali, než ji ze sjezdovky odvezli. Podle prvních informací byla Francouzka po pádu při vědomí, její zranění by však neměla být vážná. Ošklivý pád postihl i Forsythovou, která na sjezdovce v San Sicariu startovala s číslem 40. I po jejím karambolu musel být trénink na několik minut přerušen. Výsledky: 1. Martina Schildová (Švýc.) 1:55,52 hod., 2. Götschlová - 0,76, 3. Meissnitzerová (obě Rak.) -0,90, 4. Mancusová (USA) - 0,93, 5. Pärsonová (Švéd.) -0,96, 6. Dorfmeisterová (Rak.) -1,00, ...47. Záhrobská -5,38, 52. Hrstková -6,61, 61. Zakouřilová (všechny ČR) -9,49.