28. 12. 2011 17:00
Štybar byl druhý v sérii GVA Trofee v Loenhoutu
Zdeněk Štybar
Zdeněk Štybar | Foto: Reuters

Loenhout - Dva dny po druhém místě v závodě Světového poháru byl cyklokrosař Zdeněk Štybar druhý i v pátém pokračování série GVA Trofee.

V Loenhoutu tetokrát nestačil pouze na suverénního vítěze Nielse Alberta, který prodloužil šňůru triumfů belgických jezdců.

V pondělí v Heusdenu-Zolderu Štybar o centimetry prohrál souboj o první místo s jiným Belgičanem Kevinem Pauwelsem, přesto tam ukončil pětitýdenní sérii nevydařených výsledků.

Tentokrát měl ve spurtu o druhé místo více sil než další domácí cyklokrosař Sven Nijs a vrátil se na stupně vítězů, které mu po jednom třetím a dvou druhých místech zůstaly v GVA Trofee minule v Essenu upřeny (14.).

Štybar v Zolderu prohrál ve finiši jen s Pauwelsem

Pauwels, vítěz tří úvodních závodů GVA Trofee a lídr celkového pořadí, skončil až šestý a Štybar se k němu v celkové klasifikaci přiblížil na druhém místě na rozdíl dvanácti bodů. Na třetí místo se posunul belgický šampion Albert.

Závod žen v Loenhoutu vyhrála suverénka posledních týdnů a mistryně světa Marianne Vosová z Nizozemska, Češka Pavla Havlíková dojela devátá.

Muži: 1. Albert (Belg.), 2. Štybar, 3. Nijs, 4. Peeters, 5. Wellens, 6. Pauwels (všichni Belg.), ...14. Šimůnek, 17. Zlámalík.

Průběžné pořadí: 1. Pauwels 113 b., 2. Štybar 101, 3. Albert 83, ...18. Šimůnek 20, 19. Zlámalík 18.

Ženy: 1. Vosová 43:06, 2. Van den Brandová (obě Niz.) -1:17, 3. Cantová (Belg.) -1:26, ...9. Havlíková -2:45.

Průběžné pořadí: 1. Van den Brandová 55, ...10. Havlíková 26, 19. Mikulášková 11.