Strýcová smetla Schnyderovou a je ve finále Prague Open

17. 7. 2010 14:58
Ve finále ji čeká Maďarka Szavayová
Barbora Záhlavová-Strýcová slaví postup
Barbora Záhlavová-Strýcová slaví postup | Foto: Reuters

Praha - Drtivým vítězstvím 6:2, 6:0 si vynutila postup do finále turnaje Prague Open česká tenistka Barbora Záhlavová-Strýcová, která smetla s kurtu někdejší světovou sedmičku Patty Schnyderovou.

Její soupeřkou v nedělním finále bude Maďarka Agnes Szavayová, která v druhém sobotním semifinále porazila Češku Lucii Hradeckou.

Záhlavová-Strýcová vlétla do svého utkání se Švýcarkou jako vítr, když dokázala rodačce z Basileje sebrat hned první dvě její podání a záhy vedla 4:0.

Strýcová a Hradecká si zahrají semifinále Prague Open
Hrdina Hájek: Udělám vše pro to, abychom šli do finále

Poté se sice nepříliš aktivní a chybující Schnyderová dostala ke dvěma gemům, ale to bylo vše, co jí Češka v zápase povolila.

Lucie Hradecká
Lucie Hradecká | Foto: Reuters

Nejprve totiž při svém podání stvrdila svoji dominanci v prvním setu esem, kterým proměnila druhý svůj setbol, aby o chvíli později vlétla do dalšího setu opět brejkbolem.

A Švýcarka, která dlouhá léta působila v absolutní světové špičce, si s běhavou českou tenistkou nevěděla rady, a dál kazila jeden míček za druhým.

Nakonec se dočkala i ostudného kanára, když Záhlavová-Strýcová proměnila svůj druhý mečbol v zápase a po pouhých třiapadesáti minutách slavila postup do svého vůbec prvního turnajového finále okruhu WTA v kariéře.

To Lucie Hradecká, druhá česká tenistka, která do sobotního programu na pražské Štvanici zasáhla, naopak vůbec poprvé ve své kariéře nepostoupila ze semifinále do boje o titul.

Nad její síly byla Maďarka Szavayová, která si tak přesně po týdnu opět zahraje finále turnaje okruhu WTA.

Agnes Szavayová
Agnes Szavayová | Foto: Jaroslav Šindelář

Průběh tohoto zápasu byl hodně podobný prvnímu semifinále, až na to, že v roli chybující a nepřesně hrající hráčky byla Češka.

Szavayové stačilo jen vracet míče na polovinu Hradecké a ta především v prvním setu spolehlivě zahrávala míče do autů či sítě.

Navíc Češce vůbec nefungovala její druhdy nejsilnější zbraň, tedy první podání, jehož úspěšnost měla na konci zápasu pouhých 40 %.

V druhé sadě se přeci jen Hradecká zvedla, když za stavu 0:3 sebrala Maďarce podání, ale vítězka turnaje z Budapešti v pohodě doservírovala utkání až dokonce, i když obzvlášť v závěrečných hrách bylo vidět výrazné zlepšení hry Hradecké.

Ta dokonce v poslední hře vedla při podání Szavayové již 0:30, ale její soupeřka si pomohla esem, využila dvou chyb Hradecké a v zápětí proměnila i první mečbol v zápase.

Tenisový turnaj žen ECM Prague Open v Praze (antuka, dotace 220.000 dolarů):

Dvouhra - semifinále:

Záhlavová-Strýcová (8-ČR) - Schnyderová (Švýc.) 6:2, 6:0, Szavayová (7-Maď.) - Hradecká (ČR) 6:2, 6:4.