Střelec Barguil: dobytku se vyhnul, Thomase poslal do plotu

Video ze srážky Warrena Barguila s Geraintem Thomasem v šestnácté etapě Tour de France 2015.
Warren Barguil právě posílá mimo trať Gerainta Thomase. | Video:

Gap - Francouzský cyklista Warren Barguil toho už na letošní Tour de France stihl hodně. Nejprve překvapoval výkony v úvodním týdnu, aby se následně v 11. etapě jen o decimetry vyhnul ve stokilometrové rychlosti ve sjezdu z Col du Tourmalet stádu krav.

"Patří to k Pyrenejím. Jsem rád, že tu mohu závodit, člověk má pocit, že skutečně jezdí v přírodě," komentoval setkání s dobytkem třiadvacetiletý závodník ve středu. O pět dní později už se ale průšvihu nevyhnul.

Thomas o něm vůbec nevěděl

Při sjíždění z Col de Manse totiž nedobrzdil jednu ze zatáček a doslova vystřelil do ochranného plotu a lesa Brita Gerainta Thomase ze Sky a šestého muže celkového pořadí.

Ten se sice dokázal dostat zpět na trať - a to i za pomoci fanoušků, na jejichž chování si v minulých dnech König a spol. stěžovali - nakonec ale dorazil do cíle díky asistenci parťáka Woutera Poelse se ztrátou 38 vteřin. A také pořádně naštvaný.

"Jsem pořádně vytočený, protože jsem předtím ve stoupání hodně makal. Nechápu, proč někteří kluci prostě nejedou ve sjezdech ve svém pořadí a snaží se předjíždět. Jaký je rozdíl mezi třetím a pátým místem? Všichni jsme věděli, že to bude těžký sjezd, a tady to máme," vzkázal devětadvacetiletý Velšan Barguilovi.

Barguil se nakonec soupeři omluvil

"Sklouzl mi prst z páky," snažil se na dálku omluvit desátý muž celkového pořadí, který se tak po dnešní etapě Thomasovi přiblížil na rozdíl čtyř a půl minuty. "Hodně mě to vystrašilo, neudělal jsem to schválně," odmítl úmysl mladý Francouz, který se šel Thomasovi po etapě omluvit do týmového autobusu.

"Jsem v pohodě. Trochu otřesený, ale v pohodě. Už jsem zažil horší věci," uvedl Thomas, jenž přitom letěl hlavou a ramenem na sloup telefonního vedení. "Žádný trest pro něj chtít nebudu, myslím, že ho dnešek poučil, aby něco podobného už nedělal," dodal už smířlivěji.

 

Právě se děje

Další zprávy