11. 7. 2011 20:00
Hradeckou vyřadila Záhlavová, vypadla i Benešová
Radek Štěpánek
Radek Štěpánek | Foto: Reuters

Stuttgart/Bad Gastein - Radek Štěpánek "navázal" na svůj nezdar na Wimbledonu i na antukovém turnaji ve Stuttgartu, kde rovněž vypadl už v prvním kole.

Dvaatřicetiletý český tenista uhrál proti osmému nasazenému Guillermu Garcíovi-Lópezovi ze Španělska pouhé čtyři hry, když prohrál 1:6, 3:6.

V prvním kole vypadl i jeho o dva roky mladší krajan Jaroslav Pospíšil, který sice vyhrál proti Ukrajinci Sergeji Stachovskému první set, nakonec však prohrál 6:4, 2:6, 6:7.

Žebříčky: Berdych sice nehrál, ale přesto si polepšil
Čeští tenisté na Federera nenarazí. Hrozí jim Austrálie

Pospíšil tak prohrál i svůj pátý zápas na okruhu ATP v kariéře.

Pomalu se stává pravidlem, že pokud česká tenistka Lucie Hradecká nastoupí proti své krajance, prohraje.

Na turnaji v rakouském Bad Gasteinu podlehla třetí nasazená hráčka v prvním kole 5:7 a 3:6 Sandře Záhlavové, která se tak stala třetí českou tenistkou v řadě, na kterou 42. tenistka žebříčku WTA nestačila.

Sandra Záhlavová
Sandra Záhlavová | Foto: Reuters

Šestadvacetiletá tenistka podlehla v prvním kole ve Wimbledonu Lucii Šafářové a minulý týden v Budapešti nestačila v prvním kole na Evu Birnerovou.

Spolu s Andreou Hlaváčkovou překvapivá vítězka čtyřhry na letošním French Open tak nezopakuje finálovou účast z roku 2008. Hradecká však bude moci obhájit alespoň titul ve čtyřhře, v níž triumfovala v Bad Gasteinu v posledních čtyřech letech.

Naopak o půl roku mladší Záhlavová se konečně prosadila. Druhé kolo na okruhu WTA si zahraje poprvé od dubna.

V prvním kole vypadla i turnajová čtyřka Iveta Benešová. Proti české rodačce v rakouských barvách Nikole Hofmanové zápas za nepříznivého stavu 5:7, 2:3 kvůli zranění pravého kolena skrečovala.

Stuttgart - dvouhra - 1. kolo:

García-López (8-Šp.) - Štěpánek 6:1, 6:3, Stachovskij (Ukr.) - Pospíšil 4:6, 6:2, 7:6 (7:5).

Bad Gastein - dvouhra - 1. kolo:

Záhlavová - Hradecká (3) 7:5, 6:3, Hofmanová (Rak.) - Benešová (4) 7:5, 3:2 skreč.