Špotáková jako Bolt. Dostala kámen z pražské hospody

Sport Sport, ČTK, Red Spo
25. 8. 2009 13:11
Špotáková skončila po MS v hospodě u Pinkasů
Barbora Špotáková
Barbora Špotáková | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Stejně jako jamajský sprinterský fenomén Usain Bolt na mistrovství světa dostal na památku velkou část Berlínské zdi, také oštěpařka Barbora Špotáková má ode dneška ve vlastnictví pořádně těžký suvenýr.

Čerstvé vicemistryni světa totiž dnes darovali v pražské restauraci U Pinkasů část základního kamene stavby i s věnováním.

"Nějak jsem to tady zanedbávala, za poslední dva měsíce jsem tady byla asi jen dvakrát," omlouvala se Špotáková, která své dosavadní čtyři medaile z vrcholných soutěží oslavila vždy ve vyhlášené pražské hospodě nedaleko svého bytu.

Čtěte také: Špotáková má stříbro. Prohrála s loučící se Neriusovou

Už je tam dokonce oficiálním štamgastem a má svůj vlastní půllitr.

Když loni slavila zlato z olympijských her v Pekingu, celá hospoda byla přejmenována na restauraci U Špotáků. "Tu ceduli mám pořád doma," upozornila oštěpařka, která tehdy rovněž dostala písničku od skupiny Tři sestry.

Čtěte dále: Fanánek: Song pro Báru vznikl rychleji, než jsme tušili

"Ale snad tady po sezoně budu o něco častěji," prohlásila milovnice plzeňské dvanáctky.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Soud v Kambodži přestal stíhat představitele Rudých Khmerů, chyběla podle něj jednoznačná obhajoba

Mezinárodní trestní tribunál pro Kambodžu, který vyšetřuje zločiny Rudých Khmerů, se po více než desetiletém vyšetřování přestal zabývat případem Ao Ana, jednoho z bývalých představitelů tohoto režimu, který byl obviněn z genocidy a zločinů proti lidskosti. Informovala o tom dnes agentura Kjódó.

Ao An, který je někdy také nazýván Ta An, byl v letech 1975 až 1979 za vlády Pol Pota vrcholným představitelem centrální zóny tehdejší Demokratické Kambodže a později byl obviněn z účasti na smrti tisíců civilistů, včetně muslimských Čamů.

Tribunál, jehož fungování zaštiťuje OSN, v dnešním prohlášení uvedl, že případ proti Ao Anovi ukončil kvůli "absenci jednoznačné obžaloby". Kambodžští a mezinárodní soudci se dlouho nemohli dohodnout na tom, zda případ Ao Ana spadá do jurisdikce soudu a zda by měl být obviněný potrestán.

Zdroj: ČTK
Další zprávy