Souboj legend: Lendl ve dvou setech porazil Borga

Sport Sport
5. 11. 2010 18:30
Nováček - Wilander 3:6, Lendl - Borg 6:4, 7:6.
Mats Wilander.
Mats Wilander. | Foto: ČTK

Ostrava - Ivan Lendl v souboji padesátníků porazil na ostravské exhibici švédskou tenisovou legendu Björna Borga ve dvou setech, 6:4 a 7:6.

Utkání se neslo ve vážném duchu a přineslo velmi kvalitní tenis. Obě bývalé světové jedničky předváděly na svůj věk neuvěřitelný pohyb a do zápasu šly naplno. V koncovkách obou setů měl navrch Lendl.

Čtěte také:
Wilander: Lendl navždy změnil tenis. A Mečíř mě strašil
Příběh se uzavírá. Lendl chce znovu české občanství

Padesátiletý Lendl se letos objevil na kurtu po šestnáctileté pauze a první výhry se po čtyřech prohrách s Wilanderem, jedné s McEnroem a remíze s Jiřím Novákem dočkal právě dnes.

"Slavit nebudu, ale říkají, že šťastná je třináctka, teď možná i sedmička. Samozřejmě, že jsme se trošku naběhali, ale taky jsme se na kurtu pobavili a věřím, že diváci také," řekl Lendl v rozhovoru na kurtu, zatímco obecenstvo ocenilo legendárního hráče a ostravského rodáka potleskem vstoje.

Foto: ČTK
Ivan Lendl chce zpátky české občanství.
Dali byste mu ho?
 (vaše diskuse o tenisové legendě)

"Měl jsem šance, ale Ivan hrál dobře. Doufal jsem, že bych mohl vyhrát, ale jsem rád, že si tady mohl zahrát," uvedl Borg. Před začátkem utkání nechtěl Lendl tipovat výsledek a hlavně si přál, aby se divákům tenis líbil. A asi šest tisíc diváků v hledišti mohlo být spokojeno.

Lendl výborně servíroval

Lendl zářil hlavně svým forhendem a také vynikajícím podáním, které mělo přesnost i patřičnou razanci. Borg zase ukazoval svůj ladný obouručný bekhend a pravidelně chodil útočit k síti. 

"Má to nostalgický nádech, ale už jsem pár zápasů hrál a nejsem víc nervózní než jindy," řekl Lendl mezi prvním a druhým setem. Hráči zachovávali kamennou tvář, jen jednou Borg hodil raketou o zem, když Lendl neskutečně doběhl jeho téměř dokonalý kraťas.

Ostravská exhibice byla posledním vystoupením Lendla v letošním roce. Na ten příští má v plánu zatím exhibici v New Yorku 28. února, kdy by se měl střetnout s domácím bouřlivákem Johnem McEnroem.

První zápas ostravské exhibice přinesl především zábavu. Hlavně Švéd Mats Wilander svými kousky bavil diváky a nakonec Karla Nováčka porazil.

Nejvíce bodů u publika Wilander nasbíral, když v jedné výměně napodobal agresivní styl hry Španěla Rafaela Nadala. To ale na druhé straně kurtu nestál Karel Nováček, ale sběrač míčů, kterému bývalý český hráč půjčil raketu.

Wilander chlapce přehrál a pak na něj udělal zlomyslný dlouhý nos. Na chvíli se do hry dostal také Slovák Miloslav Mečíř, který měl hrát původně místo Nováčka. Nakonec ho ale do hry nepustilo bolavé koleno.

Po jednom sporném míčku chtěl Nováček využít Jestřábí oko. To pochopitelně nebylo k dispozici, tak ho pohybem své ruky imitoval Wilander a ukázal dobrý míč.

Diváci si přišli na své a Wilander Nováčka nakonec porazil v poměru 6:3. Zopakoval tak svou výhru z loňského roku, kdy Nováčka přehrál na pražské exhibici.

Závěrečná čtyřhra přinesla definitivní odlehčení situace. Borg s Lendlem se doslova "vyšťavili" při svém vzájemném souboji, přesto v posledním zápase exhibice divákům dopřáli nevšední zážitek.

Od začátku proti sobě nastoupili na jedné straně Lendl s Nováčkem, na straně druhé Borg s Wilanderem. V závěru zápasu, který se hrál pouze na jeden set, se však legendy prostřídaly a utkání dohráli jako spoluhráči Borg s Ivanem Lendlem. A nakonec také v tie-breaku zvítězili.

Ivan Lendl pak za všechny hráče poděkoval zaplněné ostravské hale.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Hasiči řeší úhyn ryb v řece Moravě, žádné škodliviny ve vodě neobjevili

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

"Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku," uvedl Žemlička.

Podobný úhyn ryb, zejména pstruhů, zaměstnal hasiče také na Prostřední Bečvě na Vsetínsku tento pátek. Domnívají se, že důvodem by mohla být zvýšená teplota vody. Výsledky testů budou známy až později.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy