Smutná Hejnová po operaci: Sama si teď nedojdu ani pro čaj

ČTK Sport ČTK, Sport
7. 1. 2014 11:52
istryně světa v běhu na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová se po operaci zlomené nártní kosti prsteníčku v levé noze cítí dobře.
Zuzana Hejnová už je po operaci.
Zuzana Hejnová už je po operaci. | Foto: Reuters

Praha - Mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová se po operaci zlomené nártní kosti prsteníčku v levé noze cítí dobře. Operace, které se podrobila v pondělí odpoledne, byla bez komplikací. Rekonvalescence by měla trvat podle lékařů tři měsíce.

Nejlepší česká sportovkyně loňského roku se zranila v sobotu na tréninku a vynechá halovou sezonu. O operaci prasklé kosti následně rozhodli lékaři v pražské nemocnici v Motole.

Speciální dlaha jí spojila kosti

"Byla provedena osteosyntéza speciální dlahou," cituje tisková zpráva Českého atletického svazu Vojtěcha Havlase, zástupce přednosty kliniky, který Hejnovou operoval. Osteosyntéza je spojení kostí kovovými implantáty tak, že je umožněn volný pohyb přilehlých kloubů a umožňuje tak částečnou pohyblivost.

"Operace se zdařila, Zuzaně byla implementována speciální dlaha, kterou se kost zafixovala. Nyní budeme čekat, až opadne otok, k čemuž by mělo dojít během pár dní. Následovat bude rekonvalescence, zařazena bude elektroléčba a další fyzioterapeutické metody," uvedl Havlas.

Tříměsíční rehabilitace připraví Hejnovou o zimní sezonu, ale tu letní by ohrozit neměla. "Kromě aktivní rehabilitace podstoupím po dohodě s profesorem Pavlem Kolářem léčbu kalcitoninem, která mi umožní lepší hojení a podpoří kosti," prohlásila Hejnová.

Obavy měla pouze z narkózy

Operaci prožívala nejlepší evropská atletka minulého roku bez většího stresu. "Věděla jsem, že jsem v těch nejlepších rukou, s panem doktorem Havlasem se znám osobně, takže to bylo i příjemné, že člověk viděl nějaký známý obličej. Věřila jsem jim," uvedla Hejnová. Obavy měla pouze z narkózy. "Ale po operaci jsem se cítila dobře, vše v pohodě."

Noha ji trochu bolí, ale můžu hýbat prsty i kotníkem. "Teď nebudu moct na nohu čtyři týdny došlapovat, ale až se zhojí jizva, což bude přibližně za dva týdny, budu moct už například i plavat a trochu cvičit," přiblížila své další plány.

Je zklamaná, že přišla o halovou sezonu, v níž si měla odbýt i premiéru na trati 800 metrů. "Byla jsem na tom dobře a těšila jsem se. Myslím, že i slíbenou osmistovku bych běžela dobře. Mrzí mě to, ale léto je určitě přednější," uvedla sedmadvacetiletá překážkářka.

Hodně jí pomáhá přítel

Pomáhá jí přítel Honza i nejbližší okolí. "Honza se o mě stará, obskakuje mě, sama si teď nedojdu pořádně ani pro čaj. Všichni mi drží palce, trenér se skupinou, stejně tak rodina, spoustu známých i fanoušků. Všichni mi věří, že se brzy vrátím a ukážu, co ve mně je," prohlásila.

Loni Hejnová vyhrála všech 13 závodů. Stala se mistryní světa a celkovou vítězkou Diamantové ligy, český rekord vylepšila až na 52,83 sekundy.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Netanjahu opět hovořil o plánu zabrání části Západního břehu

Izrael si nenechá ujít "historickou příležitost", aby rozšířil svou svrchovanost na části Západního břehu Jordánu, prohlásil dnes izraelský premiér Benjamin Netanjahu. O možné anexi židovských osad na okupovaném Západním břehu hovořil v posledních dnech několikrát. Jde rovněž o jeden z bodů, který je obsažen v koaliční dohodě nové izraelské vlády

Zdroj: ČTK
Další zprávy