Slovák Bajčičák vyhrál skiatlon Bohemia Tour před Koukalem

ČTK
27. 3. 2006 20:47
Slovenský běžec na lyžích Martin Bajčičák vyhrál dnešní skiatlon v rámci Botas Bohemia Tour 2006 na Horních Mísečkách. Bajčičák po výhře v nedělní volné patnáctce, která se běžela jako mistrovství České republiky, nenašel přemožitele ani na trati složené ze šesti kilometrů klasickou a stejné části volnou technikou. Druhý za Bajčičákem dojel Martin Koukal a bronz získal Lukáš Bauer.

Závod žen, který se jel na dva krát dva kilometry, vyhrála Iva Janečková před slovenskou reprezentantkou Alenou Procházkovou. Čtyřdílná soutěž, do které se započítává dnešní skiatlon a víkendové závody mistrovství republiky, vyvrcholí úterními týmovými sprinty. V průběžném pořadí mužů vede Bajčičák se ziskem 44 bodů před Bauerem, který nasbíral o čtyři body méně. Kategorii žen vévodí Procházková. Výsledky: Muži - skiatlon (6 km klasicky+6 km volně): 1. Bajčičák (SR) 37:58,5, 2. Koukal -14,2, 3. Bauer (oba ČR) -36,7, 4. Bátory (SR) -1:15,2, 5. Řezáč -2:05,8, 6. Otčenáš (oba ČR) -3:09,4. Ženy - skiatlon (2+2km): 1. Janečková (ČR) 16:08,5, 2. Procházková (SR) -21,7, 3. Munclingerová -1:24,3, 4. Nývltová -1:42,1, 5. Rösslerová -1:42,2, 6. Pražáková (všechny ČR) -1:49,6.