Slalomáře Kosteliče rozzlobil stav svahu

SportPlus
13. 2. 2006 18:45
Sestriere  - Chorvatský lyžař Ivica Kostelič si postěžoval na stav svahu připraveného pro olympijský slalom. Vadí mu zledovatělý povrch. "Mám raději sníh. Led nesvědčí zdraví závodníků. Alpské lyžování se má odehrávat na sněhu a ne na ledu," ulevoval si dřívější světový šampion. "Pokud chcete jezdit na ledu, musíte změnit disciplínu a bruslit," pokračoval nabroušeně.

Bratr slavné Janici Kosteličové, trojnásobné olympijské vítězky ze Salt Lake City, si je vědom toho, co organizátory vedlo k takovému kroku. "Chtějí udržet stejné podmínky pro každého, tedy pro všech šedesát závodníků. Jenže ledová trať je to nejjednodušší řešením. Místo toho měli vytvořit kvalitní, tvrdý sníh. Vím, že to zabere více času, než jednoduše vytvořit led, ale stálo by to za to," rozčiloval se Kostelič.

Chorvat se obává zejména o stav svého kolena. Byl už na sedmi operacích, na ledě si může zranění snadno obnovit. "Musíte více přitlačit, na ledě je také mnohem více otřesů," vysvětlil Kostelič a dodal, že podobná věc nahrává sjezdařským velmocím.

"Ty případná zranění tolik nezabolí. Rakušané mají dvacet lyžařů, když se jeden zraní, nic se nestane. Chorvaté to mají těžší, když se zraní jeden náš špičkový lyžař, možná už nikdo nezbude," zakončil Kostelič.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Chorvatské volby do parlamentu skončily, vítězem je zřejmě vládní HDZ

Hlasování v sobotních parlamentních volbách v Chorvatsku skončilo. Podle průzkumu státní televize mezi voliči opouštějícími volební místnosti zvítězilo vládní Chorvatské demokratické společenství (HDZ), které by mělo získat 61 z celkových 151 křesel. Opoziční Sociálnědemokratické straně (SDP) a jejím menším spojencům by mělo připadnout 44 křesel, napsala agentura Reuters.

Na třetím místě podle průzkumu skončilo euroskeptické Vlastenecké hnutí (DP), které by v parlamentu mělo získat 16 zástupců.

Mnoho analytiků se podle Reuters domnívá, že koalici budou nakonec muset sestavovat obě nejsilnější strany, protože vytvořit stabilní vládu s menšími partnery jako DP by bylo obtížné. Vůdci obou velkých stran ale doposud možnost velké koalice odmítali.

Další zprávy