Aleš Vávra Aleš Vávra
10. 2. 2011 20:35
Na vítězného Svendsena ztratil pouze 7 vteřin

Fort Kent - Český biatlonista Michal Šlesingr si v USA dojel pro velký úspěch. Ve sprintu na 10 kilometrů ani jednou neminul terč a nestačil pouze na Nora Emila Hegleho Svendsena.

Šlesingr dojel v závodě Světového poháru druhý se ztrátou pouhých sedmi sekund na vítěze. Výsledek se mu navíc bude počítat do sobotní stíhačky. Další dvě vteřiny na něj ztrácí lídr celkového pořadí seriálu Nor Tarjei Bö.

Šlesingr vybojoval ve sprintu jedenácté místo
Šlesingrovi to běhá a střílí. Ve sprintu skončil třetí

Český biatlonista předvedl nejlepší výkon sezony, v lednu doběhl v německém Oberhofu třetí.

Sedmadvacetiletý reprezentant předvedl v mrazivém počasí třetí nejrychlejší běh ze všech a na střelnici ani jednou neminul. Nor, který si připsal jednu chybu, měl ale fantastický finiš, ve kterém Šlesingra porazil.

"Běhá se mi dobře od začátku sezony, teď v tréninku střílím nulu za nulou, ale v závodě do toho přece jenom ještě vstupuje psychika. A ta je často nevyzpytatelná," usmíval se Šlesingr po nejlepším výsledku za poslední tři roky.

Aktuální formu by rád prodal i za tři týdny na MS v Chanty-Mansijsku. "Je to injekce dobré pohody. Opravdu cítím formu a věřím, že mi ještě několik týdnu vydrží," věří nejlepší český biatlonista posledních let.

Do sobotní stíhačky postoupili také další dva Češi. Jaroslav Soukup skončil s dvěma chybami na 28. místě, Tomáš Holubec s jednou chybou šestapadesátý.

Světový pohár v biatlonu ve Fort Kentu (USA):

Muži - sprint na 10 km:

1. Svendsen (Nor.) 24:51,4 (1 tr. okruh), 2. Šlesingr (ČR) -7,2 (0), 3. Bö (Nor.) -9,3 (0), 4. M. Fourcade (Fr.) -9,7 (1), 5. Böhm (Něm.) -17,4 (0), 6. Fak (Slovin.) -25,7 (1), 7. Čerezov (Rus.) -27,6 (1), 8. Sedněv (Ukr.) -31,9 (0), 9. Greis (Něm.) -33,8 (1), 10. Eberhard (Rak.) -47,3 (0), ...28. Soukup -1:21,3 (2), 56. Holubec (oba ČR) -2:41,4 (1).

Průběžné pořadí SP (po 17 z 26 závodů): 1. Bö 727 b., 2. Svendsen 652, 3. M. Fourcade 610, 4. Greis 517, 5. Čerezov 498, 6. Peiffer (Něm.) 475, ...14. Šlesingr 346, 35. Soukup 153, 49. Moravec 89, 55. Holubec 66, 71. Vítek (všichni ČR) 31.