Skikrosařka Zemanová skončila na SP v Tegernsee devátá

22. 2. 2015 16:19
Stříbrná lyžařka z minulého víkendu ve švédském Aare vypadla stejně jako v sobotu ve čtvrtfinále, dnes byla o dvě příčky výše.
Andrea Zemanová
Andrea Zemanová | Foto: ČTK

Tegernsee - Skikrosařka Andrea Zemanová skončila ve druhém závodu Světového poháru v německém Tegernsee devátá. Stříbrná lyžařka z minulého víkendu ve švédském Aare vypadla stejně jako v sobotu ve čtvrtfinále, dnes byla o dvě příčky výše.

"Deváté místo dobrý, ale dneska jsem měla na víc. Strkanice po startu mě posunula na třetí nepostupové místo, pak jsem si chystala předjetí před cílovým skokem, které nakonec nevyšlo," uvedla na facebooku Zemanová, která ve čtvrtfinále dojela za švýcarskou hvězdou Fanny Smithovou a Alizée Baronovou z Francie.

Druhá Češka Nikol Kučerová má z páteční kvalifikace poraněné koleno, Jiří Čech z kvalifikace nepostoupil.

Z vítězství se v Německu radovala Švédka Anna Holmlundová a po diskvalifikaci hlavní rivalky Smithové se hodně přiblížila křišťálovému glóbu. Pořadí SP dva závody před koncem sezony vede o 108 bodů, Zemanová o příčku klesla a je desátá.

Bývalá mistryně světa Smithová ve finále doplatila na nedovolený souboj s francouzskou lyžařkou Ophelií Davidovou. Závod mužů vyhrál stejně jako v sobotu olympijský vítěz Jean Frédéric Chapuis z Francie.

SP v akrobatickém lyžování v Tegernsee (Německo) - skikros:

Muži: 1. Chapuis (Fr.), 2. Flišar (Slovin.), 3. Andersson (Švéd.), ...v kvalifikaci 52. Čech (ČR).

Průběžné pořadí SP (po 9 z 11 závodů): 1. Chapuis 587, 2. Öhling Norberg (Švéd.) 495, 3. Bohnacker (Něm.) 310, ...42. Kraus (ČR) 22.

Ženy: 1. Holmlundová (Švéd.), 2. Limbacherová (Rak.), 3. Davidová (Fr.), ...9. Zemanová (ČR).

Průběžné pořadí SP (po 9 z 11 závodů): 1. Holmlundová 615, 2. Smithová (Švýc.) 507, 3. Baronová (Fr.) 473, ...10. Zemanová 249, 26. Kučerová (ČR) 62.