reklama
 
 

Skandál v MLB. Kouč velebil Castra a nesmí trénovat

11. 4. 2012 14:30
Kouč Miami Guillén velebil Castra a vysloužil si hněv Kubánců i stopku na 5 zápasů.

Miami - Trenér baseballistů Miami Marlins Ozzie Guillén se opět připomněl svou prořízlou pusou.

Osmačtyřicetiletý bývalý nejlepší nováček ligy z roku 1985 se totiž v rozhovoru pro časopis Time obdivně vyjádřil o bývalém kubánském vůdci Fidelu Castrovi. Reakce vedení ligy na sebe nedala dlouho čekat, Guilléna i přes omluvu distancovala na pět duelů.

"Miluju Fidela Castra. A víte proč? Šedesát let se ho spousta lidí snažila zabít, ale on je pořád tady," citovala ČTK prohlášení Guilléna pro stanici ESPN.

Po vlně nevole především z řad místní silné kubánské exilové komunity se následně omluvil a prohlásil, že byl špatně pochopen.

Dále čtěte ze sportu:

"Nechtěl jsem říct, že Fidela miluju, ale že obdivuju, jak se dokázal udržet padesát let u moci," snažil se mírnit svá prohlášení venezuelský kouč miamského klubu na mimořádné úterní tiskové konferenci.

"Udělal jsem ale největší chybu v životě a moc se za ni stydím," dodal.

Trestu od vedení Major League Baseball (MLB) ale již neuniknul a pět zápasů v právě se rozjíždějící nové sezóně bude muset sledovat pouze jako divák v hledišti.

Připomněl se po sedmi letech

V případě Guilléna se ale rozhodně nejedná o první kontroverzi. Nejlepší kouč MLB z roku 2005 v minulosti například označil respektovaného sportovního sloupkaře z Chicago Sun-Time Jaye Mariottiho slovem „teplouš".

Ještě větší poprask způsobil triumfech ve Světové sérii 2003 a 2005, kdy odmítl s týmem Red Sox přijít k tradičnímu ceremoniálu do Bílého domu, zatímco na pozvání svého prezidenta-diktátora Hugo Cháveze reagoval kladně.

autor: Sport | 11. 4. 2012 14:30

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama