1. 3. 2008 14:51
Heel v Norsku porazil těsně Bode Millera
Italka Denise Karbonová si pojistila křišťálový glóbus za obří slalom
Italka Denise Karbonová si pojistila křišťálový glóbus za obří slalom | Foto: Reuters

Kvitfjell/Zwiesel - Překvapivým vítězem sjezdu Světového poháru v norském Kvitfjellu se stal Italský lyžař Werner Heel, jenž o desetinu porazil druhého Američana Bode Millera. Třetí skončil Rakušan Klaus Kröll.

Po závodě, jenž se jel místo zrušeného podniku ve Val d'Isere, si Miller upevnil vedoucí příčku ve Světovém poháru, v němž vede před Benjaminem Reichem o osmdesát bodů.

Heel se dostal v kariéře pouze dvakrát do první desítky. Loni dojel ve sjezdu Kvitfjellu devátý, letos se blýskl šestým místem v Lake Louis.

Italskou radost v sobotu korunovala lyžařka Denise Karbonová, která si díky zrušenému závodu v německé Zwieslu pojistila zisk křišťálového glóbu za obří slalom. Organizátoři zrušili sobotní obří slalom kvůli vichřici.