Sen o finále je pryč. Futsalisté chtějí přivést bronz

ČTK ČTK, Red Spo
29. 1. 2010 11:01
Dáme do toho vše, slibuje trenér Neumann

Debrecín - Trenér českých futsalistů Tomáš Neumann věří, že jeho tým rychle zapomene na čtvrteční debakl 1:8 se Španělskem v semifinále evropského šampionátu a v sobotu nechá v souboji o třetí místo proti Ázerbájdžánu na hřišti maximum.

Reprezentanti se pokusí získat druhou bronzovou medaili v historii, kterou by vyrovnali sedm let starý dosud nejlepší výsledek z kontinentálního mistrovství.

Čtěte také: ME: Další zázrak se nekonal. Futsalisté utpěli debakl 

Duel s Ázerbájdžánem bude zároveň odvetou za utkání v základní skupině, v němž Češi utrpěli vysokou porážku 1:6.

"Myslím si, že to bude úplně jiný zápas než na začátku šampionátu. Hlavně se bude hrát o medaili a my do toho dáme úplně vše," řekl v rozhovoru Neumann.

Věří, že jeho svěřence debakl od Španělů nepoznamená.

"Doufám, že ne. Už před začátkem jsem říkal, že pokud bychom chtěli se Španělskem uspět, muselo by se sejít mnoho věcí. Španělé jsou o několik tříd výš než my, byla to hlavně velká škola a zkušenost," uvedl kouč.

Přečtěte si také: ME: Futsalisté budou hrát o medaile. Vyřadili Itálii

Na drtivou porážku 1:8 nehleděl jen negativně.

"Myslím, že naše hra nebyla úplně špatná, ale proměňování šancí nebylo takové, jaké jsme si představovali. Chybělo nám také více štěstí. V určité části zápasu jsme se Španělům vyrovnali. Pro nás je důležité, že jsme si dokázali, že i s takovými týmy se dá v některých momentech hrát," prohlásil Neumann.

Zápas s Ázerbajdžánem nebude jednoduchý, míní kouč

V závěru, když už bylo o postupujícím dávno jasno, si Češi vyzkoušeli některé herní varianty, které by mohli použít v duelu o třetí místo.

"Ázerbájdžán není na takové úrovni jako Španělsko, i když skoro půlka týmu je brazilská. Určitě to nebude vůbec jednoduché. Bude to vyrovnané až do konce a já věřím, že to dopadne dobře pro nás. Když se nám mistrovství tak povedlo, byla by škoda nepokusit se odvézt si medaili," uvedl Neumann.

Oproti úvodnímu duelu ve skupině se Češi potřebují zlepšit ve všech herních činnostech.

"Dopustili jsme se tam spousty chyb a jsme si jich vědomi. Musíme vyrukovat s mnohem větší agresivitou, s lepším pohybem a nebýt tak daleko od hráčů. Také je potřeba proměňovat šance. V úvodním zápase jsme se dostali do mnoha gólových šancí, ale ani ty nejvyloženější jsme neproměnili," podotkl Neumann.

Do sestavy se vrátí Marek Kopecký, který si odpykal trest za žluté karty. "Určitě nám pomůže, patří k základním pilířům," řekl kouč. Sobotní duel o třetí místo má výkop v 18:00.

 

Právě se děje

Další zprávy