ME: Další zázrak se nekonal. Futsalisté utpěli debakl

28. 1. 2010 21:30
Semifinále ME: Španělsko - Česko 8:1
Český futsalista Martin Dlouhý
Český futsalista Martin Dlouhý | Foto: Reuters

Praha - Čeští futsalisté v semifinále mistrovství Evropy proti Španělsku nedokázali využít své největší zbraně - power play, naopak při hře bez brankáře často inkasovali a od obhájců titulu utrpěli debakl 1:8.

Češi prohrávali už od úvodních minut, proto se záhy rozhodli hrát v pěti v poli. Španělé však využívali jejich chyb a pohodlně skórovali do prázdné brány.

Svěřenci trenéra Neumanna tak v sobotu budou hrát o bronz, když je čeká odveta za porážku 1:6 ze základní skupiny s Ázerbájdžánem.

O výhře Španělů rozhodly už úvodní minuty.

Češi, kteří hráli bez hrdiny zápasu proti domácím Maďarům Marka Kopeckého, přečkávali zásluhou brankáře Libora Gerčáka všechny šance obhájců až do 5. minuty, kdy se hlavou do odkryté branky prosadil španělský kapitán Javi Rodriguez.

A když o dvě minuty později prostřelil Gerčáka Ortiz, rozhodl se trenér Neumann pro hru bez brankáře. Jenže znovu Ortiz a po něm dokonce brankář Amado skórovali v závěru poločasu do prázdné brány.

Už tehdy však bylo jasné, že Češi obrat ze stavu 0:4 jako proti Maďarům nezopakují. Španělé pak ve druhém poločase díky pohledným kombinacím skórovali i tehdy, když byl v brance Gerčák.

Minutu a půl před koncem zaznamenal alespoň čestný úspěch Čechů kapitán Martin Dlouhý.

Česká republika - Španělsko 1:8 (0:4)
39. Dlouhý - 7. a 17. Ortiz, 37. a 39. Daniel, 5. Javi Rodríguez, 20. Luis Amado, 26. Borja, 33. Fernandao. Rozhodčí: Šabanov (Rus.), Ivanov (Ukr.). ŽK: Frič.
Sestava ČR: Gerčák - Blažej, Dlouhý, Frič, Rešetár - Janovský, Belej, Sláma, Novotný - Havel, Polášek.

Portugalsko - Ázerbájdžán 3:3 (1:2), pen. 5:3