Šéf MS v biatlonu v Novém Městě: Liberecká ostuda nehrozí

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
23. 10. 2012 5:00
Zodpovědný šampionát. Takový je cíl organizačního výboru mistrovství světa biatlonistů, který se příští rok v únoru uskuteční v Novém Městě na Moravě.
Fanoušci vytvořili během lednového Světového poháru v biatlonu v Novém Městě na Moravě výbornou atmosféru
Fanoušci vytvořili během lednového Světového poháru v biatlonu v Novém Městě na Moravě výbornou atmosféru | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Zodpovědný šampionát. Takový je cíl organizačního výboru mistrovství světa biatlonistů, který se příští rok v únoru uskuteční v Novém Městě na Moravě.

Organizátoři vůbec prvního světového šampionátu na území České republiky nechtějí dopadnout jako organizátoři světového šampionátu v klasickém lyžování v Liberci v roce 2009, který skončil ve ztrátě téměř 200 milionů korun.

"Nechci aby se stalo to, co v Liberci během MS, kdy se spekulovalo s ubytovacími místy, která byla předražena. Některé týmy kvůli tomu raději jezdily do Prahy," řekl předseda organizačního výboru Jiří Hamza. 

Dlouholetý šéf brněnských basketbalistek přiznal, že nechce, aby se ubytování kvůli šampionátu zdražovala až o pětinásobem. 

"Nechceme se stydět, aby někdo nabízel ubytování za 100 euro, když je v hodnotě 20 eur. Byli bychom neradi, aby se stala podobná ostuda jako v Liberci," nebral si servítky s organizačním výborem MS 2009, který vedla někdejší úspěšná běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová.

"Fanoušky lákáme nízkým vstupným"

Hamza si přeje, aby vedle tradičně početného zástupu příznivců biatlonu z Německa přijelo do Nového Města hodně českých fanoušků.

"Chceme aby byly všechny závody vyprodané, máme ambici přilákat vedle tradičního německého publika co nejvíce českých fanoušků."

"Ceny vstupenek jsme postavili na nižší úrovni, vychází to průměrně na 418 korun na jeden den, čímž chceme vyjít vstříc právě českým fanouškům. Očekáváme proto, že podíl domácích a zahraničních diváků bude půl na půl," doplnil Hamza.

Těší jej, že už nyní je o vstupenky obrovský zájem.

"Už dnes je prodáno 20 tisíc lístků a přes 50 tisíc lístků už je zamluvených, brzo už by tak měla být zaplněna na všechny závody hlavní tribuna," těší předsedu organizačního výboru.

"Vznikl jeden z největších kotlů v Evropě"

Šéf soutěží Vlastimil Jakeš pak poodhalil program šampionátu, který začne sedmého a skončí 17. února.

"Veškeré víkendové závody se pojedou po poledni, ale závody přes týden se pojedou pod umělým osvětlením, což bude pro fanoušky atraktivní," uvedl Jakeš.

"Podle velkého zájmu očekáváme 4000 akreditovaných lidí, což se rovná poslednímu MS v Ruhpoldingu," doplnil šéf tratí.

Hamza pak prozradil, že byla prodloužena hlavní tribuna poté, co se zrušil tunel vedle stadionu.

"Zbourali jsme staré tiskové středisko, které nebylo dostačující, zmizel tunel na trati, takže vznikla mobilní tribuna pro 8500 lidí. Kapacita areálu tak bude kolem nad 20 tisíc lidí, takže vznikne fanouškovský kotel, jeden z největších v Evropě."

"Víme, že jsme loni udělali během SP hodně chyb, takže uděláme všechno pro to, aby už se neopakovali. Chceme mít 20 tisíc diváků na každý den. Věříme, že čeští fanoušci, kteří jsou zvyklí chodit ke trati, uspokojíme třemi velkými obrazovky, které budou přenášet, co se děje na trati," dodal Hamza.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Albánii zasáhla dvě zemětřesení, zanechala po sobě 108 zraněných, nikdo nezemřel

Albánii v sobotu zasáhlo zemětřesení, jehož intenzitu seismologové stanovili na 5,8 stupně. Záchvěvy půdy byly cítit i v sousedních zemích, především v Černé Hoře, vyžádaly si 108 zraněných, kteří byli ošetřeni v nemocnicích v Tiraně a Drači. Nejsou hlášena žádná úmrtí. Epicentrum sobotního zemětřesení se nacházelo zhruba 30 kilometrů severně od města Drač (Durrës) u pobřeží blízko Mysu Rodon. Podle albánského geofyzikálního ústavu šlo o nejsilnější zemětřesení v Albánii za posledních 20 až 30 let. Obyvatele pak vyděsily další otřesy v noci ze soboty na neděli o síle 4,8 stupně. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zemřel hoteliér, který se zasloužil o expanzi Hiltonu, bylo mu 91 let

Ve věku 91 let zemřel tento týden ve Spojených státech hotelový magnát William Barron Hilton, který rozšířil hotelové impérium založené jeho otcem. Informovala o tom agentura AP. Rodina Hiltonových oznámila, že Barron Hilton zemřel přirozenou smrtí ve čtvrtek ve svém domově v Los Angeles. Zůstalo po něm osm dětí a 15 vnoučat, mezi nimiž jsou i známé celebrity Paris a Nicky Hiltonovy. V rodinné firmě začal působit v 50. letech minulého století a dokázal ji dostat až na špičku hotelového průmyslu. V čele společnosti, která v současné době provozuje tisíce hotelů po celém světě včetně České republiky, stál 30 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy