Šebrle urazil Dvořáka. ´Za deset let se vůbec nezměnil´

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
1. 8. 2011 13:00
Už před deseti lety se Dvořák choval "jako hajzl"
Roman Šebrle.
Roman Šebrle. | Foto: Reuters

Praha - Uplynulo už deset let, kdy se tehdejší trojnásobný mistr světa v desetiboji Tomáš Dvořák rozkmotřil s tehdy čerstvým světovým rekordmanem Romanem Šebrlem. Vrcholem vzájemné averze bylo přestoupení Šebrleho do jiné tréninkové skupiny.

Poté se sice spor velkých konkurentů na dlouhá léta urovnal, letos však vybublal na povrch znovu.

Šéftrenér české reprezentace Dvořák na červnovém vícebojařském mítinku v Kladně nařknul po závodě Šebrleho, že desetiboj dokončil jen proto, že v opačném případě by nedostal od organizátorů prémie.

"Když si zavzpomínám, to samé se stalo v roce 2001, kdy já jsem se mu vyrovnal a on se ke mně na tréninku choval jako hajzl," řekl Šebrle v rozhovoru pro Deník Sport a MF Dnes poté, co v pátek na francouzském šampionátu v Albi na poslední chvíli splnil limit pro mistrovství světa.

Foto: Aktuálně.cz
Sportbar: Poslední šance na zlato pro Šebrleho: Za mlčení

"Já jsem tenkrát mlčel a byla pro mě obrovská motivace udělat devět tisíc před ním. Což se mi povedlo, takže jsem naprosto spokojenej. Vyplatilo se mi to, že jsem mu nevracel nic v novinách. Moudřejší ustoupí, já už to nebudu dál řešit," dodal.

"Dál už to nebudu řešit. Pro klid ve výpravě"

Oba se tak nyní budou muset na šampionátu, který se uskuteční na přelomu srpna a září v korejském Tegu, potkat tváří v tvář. Šebrle přitom potvrdil, že s Dvořákem vůbec nekomunikuje a že všechny záležitosti řeší se svazovým ředitelem Františkem Fojtem.

Tomáš Dvořák.
Tomáš Dvořák. | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

"Když nejste kamarádi, tak se spolu nebavíte. Ale jinak jsme profesionálové, tak se k sobě budeme chovat jako šéftrenér a závodník. Budu s ním mluvit asi normálně, jako s každým jiným šéftrenérem," podotkl Šebrle, který je v šestatřiceti letech nejstarším desetibojařem mezi světovou elitou.

Olympijský vítěz, mistr světa i Evropy, který pojede už na své osmé mistrovství světa, prý nechce dělat ve výpravě dusno, proto chce prý celou záležitost s o tři roky starším Dvořákem uzavřít.

"Nebudu to řešit přes média. Pro klid ve výpravě... Já chci, aby všichni uspěli, aby byla dobrá atmosféra. Když jedete na takový velký šampionát, to nezačíná závodem," zdůraznil.

"To začíná, když nastoupíte do letadla, když tam vidíte doktory, maséry, závodníky. Je to dobrá parta, dobrý tým, už v letadle vám je příjemně. Nemá cenu, aby se dělalo nějaké dusno," přeje si Šebrle.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Magistrát se odvolá proti demolici vily z počátku 20. století v Praze 5

Pražský magistrát se odvolá proti povolení demolice bourání vily z počátku 20. století v ulici Nad Výšinkou v Praze 5. Na mimořádném jednání to v úterý schválili městští radní. K odvolání hlavní město vyzvala mimo jiné městská část, která s demolicí nesouhlasí a sama odvolání podat nemůže. Vilu, kterou nechal vybudovat stavitel Viktor Beneš, vlastní Valérie Haščáková, manželka spolumajitele investiční skupiny Penta Jaroslava Haščáka.

Demoliční výměr vily ve čtvrti Na Hřebenkách vydal stavební úřad Prahy 5 v pátek 9. července, lhůta pro odvolání podle primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) vyprší ve středu. Odvolání je již podle něj připraveno. "Nebude problém stihnout ten zítřejší (středeční) termín," řekl.

Hřib zopakoval, že vedení města považuje vilu za cennou a s bouráním nesouhlasí. Primátor dále řekl, že rada se dnes také shodla na tom, že ve spolupráci s Prahou 5 podá žádost o prohlášení budovy kulturní památkou. Žádostí podle něj na ministerstvo kultury míří více, proti bourání vznikly také petice.

Předseda magistrátního výboru pro územní rozvoj Petr Zeman (Praha Sobě) dodal, že zařazení na seznam kulturních památek nebude automaticky znamenat záchranu vily, protože v metropoli jsou památky, které jejich majitelé nechávají dlouhodobě chátrat. Vila je podle Zemana specifická, což bude znamenat nutnost najít pro ni vhodné využití. Politik se podle svých slov snaží kontaktovat majitelku vily, což se mu zatím nepodařilo. Požádal proto Pentu, aby dialog zprostředkovala.

Zdroj: ČTK
před 55 minutami

Amazon bitcoin přijímat nebude. Cena kryptoměny po výstupu nad 40 000 dolarů klesla

Cena nejznámější kryptoměny bitcoin po krátkém pondělním výstupu nad 40 000 dolarů (zhruba 872 000 Kč) opět klesla. Největší světový internetových obchod Amazon totiž popřel zprávu, že hodlá do konce roku začít přijímat platby v bitcoinech. Informovala o tom agentura Reuters.

Podle serveru CoinDesk se bitcoin krátce po 13:00 SELČ prodával za 37 598 dolarů. Jeho cena tak za posledních 24 hodin vykazovala pokles zhruba o 2,5 procenta. V pondělí večer přitom vystoupila až na 40 539,39 dolaru. Hranici 40 000 dolarů tak překonala poprvé od poloviny června.

K růstu ceny bitcoinu přispěla nedělní zpráva londýnského listu City A.M., že Amazon plánuje do konce roku začít přijímat platby v bitcoinech. Amazon ale v pondělí tuto zprávu popřel. "Bez ohledu na náš zájem o tuto oblast není spekulace ohledně našich konkrétních plánů pro kryptoměny pravdivá," uvedla firma.

Zdroj: ČTK
Další zprávy