Česká atletika se po jedenácti letech vrátila mezi elitu

"Je to super, bomba. Když jsem bouchl do té žíněnky za cílem, pořád jsem tomu nemohl uvěřit. Říkal jsem si: 'Je to vůbec pravda?' Ale pak mi to bylo jedno, začal jsem se radovat," jásal šťastný Svoboda.
Druhé zlato českým barvám vybojovala v běhu na 400 metrů Denisa Rosolová. O svém vítězství nad dvojicí Rusek rozhodla až drtivým finišem v posledních metrech. Všestranná atletka už má druhou medaili z halových evropských šampionátů. Té první, bronzové, dosáhla před čtyřmi lety ve skoku do dálky.
"Já jsem chtěla strašně moc být do třetího místa. Soustředila jsem se na to, aby mě zezadu nedoběhly. A když jsem viděla, že není daleko od zlata, tak jsem ještě zabrala. Síly mi zbyly, je to neuvěřitelné," radovala se Rosolová.
Pařížský šampionát přinesl českým fanouškům v sobotu další radost. Výskař Jaroslav Bába se dokázal vklínit mezi silné Rusy a vybojoval výkonem 234 centimetrů stříbro.
ČTK Jaroslav  Šindelář ČTK, Jaroslav Šindelář
7. 3. 2011 9:53

Česká atletika zažila na halovém mistrovství Evropy v Paříži víkend snů. Už v pátek se překážkář Petr Svoboda stal mistrem Evropy ve sprintu na 60 metrů. V sobotu jej napodobila Denisa Rosolová, která senzačně triumfovala na trati 400 metrů. Její někdejší přítel Jaroslav Bába získal po sedmi letech medaili a skončil ve výšce druhý, v neděli pak desetibojař Roman Šebrle vybojoval bronz. Se čtyřmi medailemi byli Češi v Paříži šestým nejlepším týmem. Lépe se jim naposledy vedlo na HME v Gentu v roce 2000.