Sdruženář Churavý hned na úvod zazářil. Skončil čtvrtý

Sport Sport, Red Spo
29. 11. 2008 15:28
Pavel Churavý doběhl na čtvrtém místě

Kuusamo - Pavel Churavý předvedl vynikající start do sezony. Český sdruženář doběhl v sobotu v Kuussamu na čtvrtém místě, což je jeho druhý nejlepší výsledek v kariéře.

Jednatřicetiletý závodník Dukly Liberec byl po nebývale slušné skokanské části na osmém místě a na domácího Janneho Ryynaenena ztrácel něco přes jednu minutu. V běhu si pak polepšil a útočil i na stupně vítězů.

Vyhrál německý suverén Ronny Ackermann, za nímž český reprezentant v severském lyžování zaostal o 38 vteřin.

Za čtvrtou pozici si do pořadí Světového poháru připsal padesát bodů a kromě toho se může těšit na odměnu ve výši 2 600 švýcarských franků, zhruba 42 tisíc korun.

Dosud nejlepší výkon předvedl Churavý před šesti roky, kdy v Liberci dokončil závod na druhé příčce.

Blýská se sdruženářům na lepší časy? Sport, který u nás v posledních letech upadal, dostal první vzpruhu po dlouhé době.

Ani další český reprezentant se na severu Evropy neztratil. Tomáš Slavík obsadil dvacáté místo, bodovaná pozice těsně unikla mladému Miroslavu Dvořákovi, jenž skončil dvaatřicátý.