Ruská kráska Isinbajevová po domácím MS ukončí kariéru

ČTK Sport ČTK, Sport
23. 7. 2013 22:30
Světová rekordmanka ve skoku o tyči Jelena Isinbajevová ukončí po mistrovství světa v Moskvě kariéru.
Světová rekordmanka ve skoku o tyči Jelena Isinbajevová po domácím MS v Moskvě naposledy ve své kariéře zamává svým fandům.
Světová rekordmanka ve skoku o tyči Jelena Isinbajevová po domácím MS v Moskvě naposledy ve své kariéře zamává svým fandům. | Foto:

Moskva - Světová rekordmanka ve skoku o tyči Jelena Isinbajevová ukončí po mistrovství světa v Moskvě kariéru.

Jednatřicetiletá atletická hvězda to řekla ruským médiím po zisku domácího titulu, který na stadionu v Lužnikách získala výkonem 475 cm.

"Na mistrovství světa moje kariéra na sto procent skončí. Bude to pro mě nostalgický okamžik a já se pokusím předvést vše, co umím," řekla Isinbajevová.

"Tady jsem získala svůj první titul a tady také všechno skončí," dodala tyčkařka, jež v roce 1998 v Moskvě odstartovala svoji zářnou mezinárodní kariéru triumfem na světových hrách mládeže.

"Pokračujte sami"

Tehdy získala zlatou medaili výkonem 400 cm, o sedm let později jako první žena překonala pětimetrovou hranici, světové maximum vylepšila celkem osmadvacetkrát a posunula je až na 506 cm.

Získala dva tituly mistryně světa (2005 a 2007), vyhrála olympijské hry v Aténách 2004 a Pekingu 2008, ale vloni v Londýně skončila až třetí.

Oproti dřívějším vyjádřením už nechce zůstat u atletiky do her v Riu a prý to oznámila i ostatním ruským tyčkařkám.

"Jsem o deset let starší než vy, tak pokračujte sami. Můžete navázat na moji práci," vzkázala soupeřkám.

"Od diváků potřebuji důvěru"

Na šampionátu v Moskvě se chce důstojně rozloučit a bojovat o titul, byť její někdejší suverénní nadvláda je pryč. V letošních tabulkách je třetí výkonem 478 cm.

"Budu bojovat s tyčí i sama se sebou. A od diváků očekávám obrovskou podporu, potřebuji cítit jejich energii a důvěru," uvedla Isinbajevová.

 

Právě se děje

Další zprávy