Protinožci si přivezli kouzelné tenisky a zaskočili Čechy

Protinožci si přivezli kouzelné tenisky a zaskočili Čechy
V prvním utkání překvapivě Lukáš Rosol nezvládl zápas...
... se 133. hráčem světa Thanasim Kokkinakisem
Rosol vedl už 2:0 na sety a podával na vítězství, ale nakonec prohrál 6:4, 6:2, 5:7, 5:7 a 3:6 za tři a půl hodiny.
Ve druhé dvouhře pak v ostravské ČEZ Areně Jiří Veselý...
Foto: Dalibor Sosna
Sport Dalibor Sosna, Sport
7. 3. 2015 12:40
Vraťte se s námi ještě k pátečnímu večeru, který notně nahlodal sebevědomí českých tenistů v úvodním zápase 1. kola Davisova poháru.

Více o tenisovém Davis Cupu čtěte ZDE

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Zdražení energií dopadlo na lidi na přístrojích, rada pro ně žádá příspěvek

Prudký růst cen energií výrazně dopadl na lidi se zdravotními obtížemi a handicapem, kteří se neobejdou bez podpory přístrojů s vyšší spotřebou elektřiny. Výdaje se jim tak zvedly víc než ostatním. Týká se to více než 10 tisíc lidí. Řekl to předseda Národní rady osob se zdravotním postižením (NRZP) Václav Krása. Například dýchací přístroj podle údajů rady denně používá na 6000 osob. Další handicapovaní používají různé ventilátory či jiné aparáty s vyšší spotřebou.

"Dýchací přístroje mají příkon kolem 300 wattů. Člověk je používá denně třeba deset hodin. Za den jsou to tři kilowatty. To lidé platí navíc, bez toho ale nemohou být. Domníváme se, že mají tak enormní náklady na energie, že je potřeba jejich problém řešit," uvedl Krása. Podotkl, že řada handicapovaných žije z invalidního důchodu. "Jsou to většinou lidé, kteří mohou pracovat jen minimálně. Situace je pro ně tak velmi složitá," dodal šéf rady. O problému a jeho možném řešení chce jednat s ministrem práce Marianem Jurečkou (KDU-ČSL).

Zdroj: ČTK
Další zprávy