Překvapení v Montrealu, Djokovič porazil Federera

janc
12. 8. 2007 22:37
Srbský tenista Novak Djokovič triumfoval v Montrealu

Montreal - Srbský reprezentant Novak Djokovič porazil ve finále turnaje v Montrealu světovou jedničku a obhájce titulu Švýcara Rogera Federera po setech 7:6, 2:6 a 7:6.

Djokovič nedělním vítězstvím sebral světové jedničce možnost vyhrát 50. turnajový titul v kariéře, a naopak se radoval z prvního vítězství nad Federerem z pěti předcházejících pokusů.

Dále čtěte:

Srb v prvním setu za stavu 6:5 pro Švýcara odvrátil šest setbolů, což se ukázalo jako klíčový okamžik zápasu. Následující tiebreak s přehledem vyhrál 7:2.

Druhý set patřil světové jedničce, ta jej suverénním způsobem vyhrála 6:2.

Ovšem třetí sada již byla znovu vyrovnaná. Hráči bojovali o každý míček a v kanadské metropoli byl k vidění skvělý tenis. Novak Djokovič vyhrál třetí set opět v tiebreaku i skóre bylo ve zkrácené hře stejné 7:2.

Djokovič tak v Montrealu porazil všechny tři tenisty, kteří jsou ve světovém žebříčku před ním. V semifinále vyřadil dvojku Rafaela Nadala a předtím i Andyho Roddicka.

Z výhry ve finále čtyřhry se radoval český tenista Pavel Vízner, který ve dvojici s Indem Mahešem Bhúpathím porazil Paula Hanleyho z Austrálie a Kevina Ullyetta ze Zimbabwe. Oba sety skončily 6:4.