Podváděli ruští pořadatelé s teploměrem? Mráz byl krutý

ČTK Luděk Mádl ČTK, Luděk Mádl
4. 2. 2012 15:40
Závod na hranici regulérnosti vyhrál kanadský lyžař

Rybinsk - Podle pravidel Světového poháru se závody v běhu na lyžích ruší, klesne-li teplota na 18 stupňů pod nulou a níž.

Podle agentury DPA bylo dnes v ruském Rybinsku minus 19, přesto se závody SP konaly.

O lyžování čtěte více:

Oficiální údaje lyžařské federace FIS ovšem tvrdí, že v ruském sředisku bylo mínus 17 stupňů, takže se závod konal. Zvítězil v něm kanadský lyžař Devon Karshaw.

Jubilejní padesáté vítězství v SP vybojovala Norka Marit Björgenová. Nejúspěšnější závodnice v historii seriálu vyhrála 10 kilometrů volnou technikou s hromadným startem. V závodě mužů na 15 km "volně" potvrdil současnou výtečnou formu Kanaďan Devon Kershaw a připsal si první triumf v kariéře.

Nestartovali čeští reprezentanti, kteří si na tento víkend naplánovali domácí šampionát. Příští zastávkou SP je Nové Město na Moravě.

Závod SP v běhu na lyžích v Rybinsku (Rusko):

Muži - 15 km volnou technikou s hromadným startem: 1. Kershaw (Kan.) 36:47,5, 2. Černousov (Rus.) -0,9, 3. Angerer (Něm.) -1,6, 4. Legkov (Rus.) -3,2, 5. Harvey (Kan.) -5,5, 6. Sedov -7,8, 7. Glavackich (oba Rus.) -8,6, 8. Moriggl -8,8, 9. Checchi (oba It.) -9,0, 10. Turyšev (Rus.) -11,5.

Průběžné pořadí SP (po 25 z 37 závodů): 1. Cologna (Švýc.) 1474 b., 2. Northug (Nor.) 1181, 3. Hellner (Švéd.) 843, 4. Kershaw 814, 5. Legkov 758, 6. Manificat (Fr.) 645, ...8. Bauer 586, 16. Jakš 307, 105. Magál (všichni ČR) 22.