Philadelphia srovnala sérii se Celtics na 3:3

24. 5. 2012 8:22
O postupu do finále konference bude muset rozhodnout sedmý zápas série.
Jrue Holiday v akci.
Jrue Holiday v akci. | Foto: Reuters

Filadelfie - Sérii o postup do finále play off Východní konference NBA rozhodne až sedmý zápas. Vynutili si ho basketbalisté Philadelphie, kteří ve středu porazili Boston 82:75 a vyrovnali průběžný stav na 3:3. V sobotu bude mít výhodu domácího prostředí jejich soupeř.

Sixers v prvním kole play off vyřadili nejvýše nasazené Chicago a nyní trápí dalšího favorita. Šestý zápas rozhodli razantním nástupem do poslední čtvrtiny, díky němuž jejich náskok vzrostl ze čtyř na jedenáct bodů. "Asi to bylo docela ošklivé a upracované, ale fungovalo to a dokázali jsme vyhrát," prohlásil autor 12 bodů domácího celku Andre Iguodala.

Nejlepším střelcem vítězů byl s 20 body Jrue Holiday. V bostonském týmu byli Paul Pierce s 24 body a deseti doskoky a Kevin Garnett (20 bodů, 11 doskoků) příliš osamoceni, poražené mužstvo celkově mělo pouze třetinovou střeleckou úspěšnost. "V útoku musíme hrát lépe," uznal kouč hostů Doc Rivers.

Ani další východní semifinále mezi Miami a Indianou není ještě dohrané, naopak na Západě už je o postupujících jasno: staly se jimi San Antonio a Oklahoma City.