Obrazem: Vueltě vládnou Španělé. Devátou etapu vyhrál Veloso, ve žlutém Valverde

Obrazem: Vueltě vládnou Španělé. Devátou etapu vyhrál Veloso, ve žlutém Valverde
Horská etapa přinesla zajímavé scenérie...
... i náročná stoupání-
V jednom z nich ztratil průběžné vedení v etapě Rein Taaramae.
Peloton však byl tou dobou daleko vzadu.
Foto: Reuters
Reuters Reuters
7. 9. 2009 19:57

Devátá etapa Vuelty přinesla napínavý souboj v horách mezi v němž se nakonec radoval Španělem Gustav Cesar Veloso, který získal etapové vítězství. Do žlutého trikotu se díky nasbíraným bonifikacím oblékl Španěl Alejandro Valverde, jenž v etapě dojel třetí.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Soud v Kambodži přestal stíhat představitele Rudých Khmerů, chyběla podle něj jednoznačná obhajoba

Mezinárodní trestní tribunál pro Kambodžu, který vyšetřuje zločiny Rudých Khmerů, se po více než desetiletém vyšetřování přestal zabývat případem Ao Ana, jednoho z bývalých představitelů tohoto režimu, který byl obviněn z genocidy a zločinů proti lidskosti. Informovala o tom dnes agentura Kjódó.

Ao An, který je někdy také nazýván Ta An, byl v letech 1975 až 1979 za vlády Pol Pota vrcholným představitelem centrální zóny tehdejší Demokratické Kambodže a později byl obviněn z účasti na smrti tisíců civilistů, včetně muslimských Čamů.

Tribunál, jehož fungování zaštiťuje OSN, v dnešním prohlášení uvedl, že případ proti Ao Anovi ukončil kvůli "absenci jednoznačné obžaloby". Kambodžští a mezinárodní soudci se dlouho nemohli dohodnout na tom, zda případ Ao Ana spadá do jurisdikce soudu a zda by měl být obviněný potrestán.

Zdroj: ČTK
Další zprávy