reklama
 
 
19:00 • MS v házené • Základní skupina
22:36
10:19
Česko. Vlajka
Česko
Švédsko. Vlajka
Švédsko

Dobrý den, vítejte u online přenosu ze druhého duelu české házenkářské reprezentace na MS v Kataru. V neděli od 19:00 se Češi utkají se Švédskem.

MS v házené: ČR - Francie (Horák) MS v házené: ČR - Francie (Horák) | Foto: Pavel Lebeda/chf.cz

Čeští házenkáři mají za sebou utkání s Francií, z něhož oproti všem předpokladům a vývoji udělali drama. Mocným finišem se totiž hnali za senzačním bodem, vidinu remízy favorit definitivně odvrátil až třicátým gólem v poslední minutě. Češi tak po sympatickém výkonu nakonec prohráli 27:30 - reportáž ze zápasu čtěte ZDE.

Vyslancům své země v hledišti fandila i zpěvačka Ewa Frana, která spolu s dalšími interprety nazpívala titulní song šampionátu. Na fotogalerii z utkání s Francií se můžete podívat ZDE.

MS v házené: ČR - Francie (Horák) MS v házené: ČR - Francie (Horák) | Foto: Pavel Lebeda/chf.cz

Po zápase český tým mrzela špatná první půle, která skončila 16:9 pro Francii. Za druhý poločas se však už Češi mohli pochválit. I bez nemocného kapitána Filipa Jíchy donutil Francouze zabrat na vyšší stupěň.

"V kabině jsme se zklidnili a řekli si, že zkusíme odehrát nejlepší poločas za dobu, co jsme pohromadě," prozradil nejlepší střelec zápasu Pavel Horák.

MS v házené, Česko-Francie: Pavel Horák MS v házené, Česko-Francie: Pavel Horák | Foto: Pavel Lebeda/chf.cz

Házenkáři na šampionátu v Dauhá bydlí v luxusním hotelu Intercontinental City. Na prohlídku jejich ubytování se můžete vydat v této fotogalerii.

Zatímco Češi na úvod mistrovství podlehli Francii, Švédům se vstup do turnaje povedl podle očekávání mnohem lépe. Jeden z velkých favoritů porazil Island jednoznačně 24:16.

Švédská házená zažívala zlaté časy na konci minulého tisíciletí. Z tohoto období pocházejí velké úspěchy země tří korunek jako třeba dva tituly mistrů světa, čtyři tituly mistrů Evropy a tři stříbra z olympiády. Po roce 2000 přišel trochu ústup z té největší slávy, ovšem i tak patří Švédové stále mezi házenkářské velmoci, což potvrdili ziskem stříbra na olympiádě v Londýně.

Fanynky na mistrovství Evropy ve fotbale Foto: Reuters

Proti Švédsku se Čechům dlouhodobě nedaří. Z celkových osmi vzájemných střetnutí vyhráli seveřané hned šestkrát. Češi čekají na vítězství proti tomuto soupeři už čtyři duely.

Také dnes bude trenérům Kubešovi a Filipovi chybět při sestavování týmu nemocný kapitán Filip Jícha. V minulém zápase jej střelecky skvěle nahradili především Horák se Zdráhalou. Uvidíme, kdo tuto roli převeme dnes.

MS v házené 2015 Filip Jícha | Foto: Milan Kammermayer

Česko: Štochl, Galia – Sobol, Zdráhala, Horák, Kasal, Babák, Szymanski, Bečvář, Linhart, Hrstka, Jurka, Motl, Šindelář, Petrovský, Jícha.

Švédsko: Sjöstrand, M. Andersson – Källman, T. Karlsson, K. Andersson, L. Karlsson, Ekberg, Petersen, Barud, Fahlgren, Halen, Ostlund.

Rozhodčí: Lars Geipel, Marcus Helbig (oba z Německa).

První dnešní utkání naší skupiny C už skončilo, Islanďané díky skvělé druhé půli porazili Alžírsko 32:24.

Hráči už jsou na hrací ploše a arénou znějí státní hymny. V hledišti moc diváků není, ale fanoušky obou táboru s vlajkami určitě najdeme.

Tak Filip Jícha nakonec v české sestavě nechybí. Je to překvapení, ale věřme, že český kapitán i přes zhoršený zdravotní stav týmu pomůže.

1.

Utkání začalo.

1.

Češi začali postupným útokem, ale s tou pasivitou to přehnali a přišli o míč.

1.

To Švédové sehráli svůj útok rychleji a Östlund otevírá skóre - 0:1.

2.

Další neúspěšný český útok a následně ze druhé vlny zvyšuje Kim Andersson - 0:2.

3.

Přes zvědnuté ruce Anderssona pálí přesně Horák - 1:2.

4.

Ze spojky se prosazuje opět Kim Andersson - 1:3.

4.

Po českém útočném faulu je tu rychlý brejk a opět se z druhé vlny prosadil Kim Andersson - 1:4.

5.

Nielsen si v přetlačované počínal nedovoleně a dostává žlutou kartu.

autor: Tomáš Kubánek | 1. 1. 2015 16:03

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama