Mladičká Drahotová chce na MS dojít do elitní osmičky

Jaroslav Pešta Jaroslav Pešta
10. 8. 2015 13:16
Nejmladší členkou české atletické výpravy, která tento týden odlétá na mistrovství světa do Pekingu, je dvacetiletá chodkyně Anežka Drahotová.
Anežka Drahotová.
Anežka Drahotová. | Foto: Aleš Gräf – graf.cz

Praha - Nejmladší členkou české atletické výpravy, která tento týden odlétá na mistrovství světa do Pekingu, je dvacetiletá chodkyně Anežka Drahotová. Před dvěma lety na šampionátu v Moskvě skončila v závodě na 20 kilometrů sedmá a také letos nechce chybět v elitní osmičce.

„Budu spokojena s kvalitním výkonem, který by stačil na některou z vyšších příček. Medaile by byla skvělá,“ usmívala se při rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Jak jste spokojena s dosavadním letošním vysvědčením?

Nemám důvod k nějakému zklamání. Na mistrovství Evropy atletů do 23 let jsem skončila druhá a i když jsem myslela na zlato, tak mě těší i stříbrná medaile. Na Evropském poháru ve Španělsku jsem došla čtvrtá v novém českém rekordu, takže zase jsem neměla důvod být nespokojená. A na Zlaté tretře v Ostravě jsem zvítězila v závodě na tři kilometry a zařadila jsem se v této disciplíně na čtvrté místo v historických světových tabulkách. Vůbec nejcennější je však kromě občasné únavy dobrý zdravotní stav.

Máte tedy vůbec za sebou něco nevydařeného?

Kromě atletiky se věnuji také cyklistice, ale silniční závod na mistrovství republiky se mi vůbec nepovedl. Chtěla jsem zvítězit, měla jsem však špatný den, nedařilo se mi.

Jak těžký závod vás na atletickém šampionátu v Pekingu čeká?

Půjdu dvacet kilometrů v obrovské konkurenci špičkových chodkyň z Ruska, Číny, Itálie, Španělska a Jižní Ameriky. Podle letos dosažených časů může deset až dvanáct atletek bojovat o některou z medailí.

S čím byste byla za této situace spokojená?

S kvalitním výkonem a pozicí do bodovaného osmého místa. Medaile budou viset
hodně vysoko, takže dosáhnout na některou z nich bych považovala za velký úspěch.

Nemáte obavy z nedostatečné aklimatizace?

V Pekingu jsem byla loni a i když je tam úplně jiné klima než v Česku, tak negativní vliv na mě nemělo. Navíc už teď, ještě před dvěma hlavními českými výpravami, odlétám na dva týdny za aklimatizací do Japonska a před startem „dvacítky“ budu v Číně ještě čtyři dny. Takže na závod bych měla být po všech stránkách dobře připravena.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Španělské státní dráhy Renfe Operadora jednají o převzetí podílu 50 procent ve společnosti Leo Express. Informoval o tom list El País

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze. Podle soudce Edsona Fachina případ nespadal do kompetence soudu ve městě Curitiba, který rozsudek vynesl, napsala agentura Reuters. Soudce proto nařídil, aby se případem znovu zabýval federální soud v Brasílii. Proti rozhodnutí se státní zástupce odvolá. Lula obvinění z úplatkářství dlouhodobě odmítá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy