Místo bronzu přišly slzy. Češi litovali euforie ze hry

Jiří Šidliák
14. 12. 2008 22:00
Prohru v zápase o bronz nejvíce nesli ti nejzkušenejší
Smutní čeští florbalisté po prohraném utkání se Švýcarskem.
Smutní čeští florbalisté po prohraném utkání se Švýcarskem. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - V domácím prostředí tolik toužili po medaili a v nedělním utkání se Švýcarskem byli neuvěřitelně blízko. Nakonec však českým florbalistům stejně jako před dvěma lety ve Švédsku zbyly jen oči pro pláč.

Nejdříve sice fantasticky otočili nepříznivý stav 1:3 a dvě a půl minuty před koncem se ujali vedení, záhy si však nechali dát vyrovnávací gól. Definitivní k.o. jim pak zasadil minutu před koncem prodloužení Stucki.

„Povedlo se nám to neuvěřitelně otočit, ale pak tam asi negativně zafungovala ta skvělá atmosféra. Kdyby to bylo jinde, asi bychom míček v klidu podrželi i minutu a půl a Švýcaři by se položili," litoval promarněného vedení trenér Zdeněk Skružný.

Čtěte také: Florbalisté smutní. Češi přišli o bronz v prodloužení

„Kluci chtěli hrát, dát další gól, publikum je hnalo dopředu. Bohužel jsme propadli a hned inkasovali," pokračoval český kouč.

Utkání bylo však stále otevřené a na řadu přišlo prodloužení, do kterého oba týmy vstoupily opatrně. Nikdo nechtěl udělat chybu.

„Snažili jsme se to dovést na trestná střílení," přiznal po zápase Vojtěch Skalík, který z lavičky náhradníků naskočil do třetí třetiny a vstřelil důležitý čtvrtý gól domácího mužstva.

Když už se zdálo, že o držiteli světového bronzu opravdu budou muset rozhodnout až samostatné nájezdy, neuhlídal Chrápek Stuckiho a švýcarský útočník zajistil v 70. minutě svému celku obhajobu třetího místa.

Právě Tomáš Chrápek byl z českého mužstva jednoznačně nejsmutnější a ještě dlouho po zápase se mu leskly oči.

„Byl to vypjatý zápas, kde šlo o všechno. Za naši prohru určitě nemůže Chrápek. Ve třetí třetině jsme měli dát ještě jeden gól a mohlo to být úplně jiné," bránil svého spoluhráče zkušený Daniel Folta.

Šampionát ukončily slzy

Přesto i on uznal, že bronzová medaile byla velmi blízko a většina českých florbalistů prohru obrečela.

Oslavy Švýcarů.
Oslavy Švýcarů. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

„Těžko říct, co může být větší zklamání než to, když člověk hraje na svém posledním mistrovství světa a medaile mu uteče mezi prsty," litoval hlavně ty spoluhráče, kteří dají reprezentačnímu dresu sbohem.

Určitě mezi nimi bude pětatřicetiletý Tomáš Trnavský, konec zvažují také Radek Sikora, Aleš Zálesný, Pavel Kožušník či kapitán Radim Cepek. Samotný Folta ale hodlá dál pokračovat, i když i jemu už je 31 let.

Své nejzkušenější svěřence litoval také kouč Skružný, zároveň však vyjádřil i spokojenost s jejich výkony ve dvou pražských zápasech.

„Myslím, že hráči mohou být hrdí na to, co tady předvedli. Jenom tomu chybí ta medaile, proto pak všichni v šatně brečeli. Nejvíc to prožívají kluci, pro které je to nejspíš poslední utkání v nároďáku," prozradil na tiskové konferenci.

Sám nejvíce litoval vyrovnávacího gólu na 4:4, který přišel jen 22 vteřin po vedoucí brance Skalíka.

Čtěte také: Padlo tabu: Finsko kraluje florbalu, Švédsko prohrálo

„Já jsem hráče uklidňoval, po gólu na 4:3 jsem možná mohl vystřídat. Ale je to složité, hráči byli ve velké euforii," přiznal Skružný.

Na druhou stranu ale stejně jako všichni hráči složil českým fanouškům poklonu. „Divákům patří velký dík. Ukázali, že fanoušky máme na světě úplně nejlepší," vyjádřil stanovisko celého týmu obránce Aleš Jakůbek.

 

Právě se děje

Další zprávy